وزیر ارتباطات: خوشحالیم که از پلتفرم‌های آمریکایی بی نیاز شده‌ایموزیر ارتباطات اعلام کرد اینکه جوانان کشور کسب و کارها را از پلتفرم های آمریکایی و اروپایی بی نیاز کردند مایع خوشحالی است. او همچنین از امکان رتبه بندی سکوهای بومی‌ برای دریافت خدمات طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی خبر داد.

عیسی زارع پور در گفتگوی ویژه خبری در صدا و سیما درباره جزییات طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی صحبت کرد. بیشتر این گفتگو تکرار توضیحات کامل او در روز گذشته بود که پیش‌تر به انتشار در آمده اما نکاتی جدید نیز در بین صحبت‌ها وجود داشت.

در این گفتگوی خبری زارع پور تاکید کرد وجود پلتفرم بومی که کسب و کارهای آنلاین در آن به فروش محصولات خود بپردازند در بسیاری از کشورهای دنیا محقق نشده است.‌ به گفته او در حال حاضر چند میلیون فروشنده «در پلتفرم‌های وطنی که الان جزو سرمایه‌های کشور هستند» فعالیت دارند: «این مایه خوشحالی است که جوانان کشور، ما را از پلتفرم‌های عمدتا آمریکایی و اروپایی و بی نیاز کردند.»

زارع پور در بخشی از این گفتگو به مسأله «امکان رتبه بندی» سکوها یا همان پلتفرم‌های بومی تاکید کرد. بر این اساس اگر رتبه بندی صورت بگیرد، سکوها احتمالا بر اساس رتبه خود، خدمات را دریافت می‌کنند: «ممکن است سکوها را براساس میزان اقبالی که مردم به آنها دارند، رتبه بندی کنیم و سپس این امکانات بر اساس‌ رتبه در اختیارشان قرار گیرد.»

البته باید گفت وزیر ارتباطات در نشست خبری پیرامون طرح حمایت از و کسب و کارهای اینترنتی به دیجیاتو گفته بود که این طرح طوری تدوین شده تا امکان انحصار برای هیچ پلتفرم بومی به وجود نیاید و یک بازار کاملا رقابتی شکل بگیرد.

زارع پور همچنین با مقایسه بازار دستفروشان و فعالین فضای مجازی اعلام کرد که دستفروشان در جایی می‌ایستند که پاخور خوبی داشته باشد و پاخور کسب و کارهای آنلاین هم، پلتفرم های فضای مجازی است.

او در بخش دیگری از این گفتگوی خبری تاکید کرد که تا هفته آینده، ضوابط اینکه چطور یک پلتفرم (سکو) می‌تواند مشمول دریافت خدمات طرح حمایت از کسب و کارهای اینترنتی بشود نیز اعلام خواهد شد.‌ ناگفته نماند در جلسه رونمایی از این طرح که دیروز صبح برگزار شد نیز زارع پور به وزیر اقتصاد قول پیگیری و تحقق زودتر این موضوع را داده بود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *