هش‌ریت بیت‌کوین به حالت عادی بازگشت


با گذشت چند روز از موج شدید سرما در ایالات متحده که به شبکه برق این کشور فشار آورد و موجب افت هش ریت یا نرخ هش در شبکه بیت کوین شد، حالا دوباره هش ریت به حالت عادی برگشته است. طبق تخمین‌ها، آمریکا ۳۷ درصد از میانگین نرخ هش ماهانه را در شبکه بیت کوین در اختیار دارد.

به گزارش کوین تلگراف، به‌دنبال افت چشمگیر دما در بخش‌های زیادی از آمریکا که منجر به قطع برق در بسیاری از مناطق و مرگ حداقل ۲۸ نفر شد، استخراج‌کنندگان بیت کوین در تگزاس هم فعالیت‌های خود را متوقف کردند تا انرژی به خانه سایر شهروندان برسد. ولی حالا امروز هش ریت شبکه بیت کوین دوباره به سطح عادی برگشته است.

توقف فعالیت استخراج‌کنندگان آمریکایی باعث شده بود تا نرخ هش بیت کوین از بازه عادی ۲۲۵ تا ۳۰۰ اگزاهش بر ثانیه، به حدود ۱۷۰ اگزاهش کاهش پیدا کند، ولی امروز دوباره این رقم به ۲۴۱ اگزاهش بر ثانیه رسیده است.

هش‌ریت بیت‌کوین به حالت عادی بازگشت

هش ریت بیت کوین برای ایمنی شبکه اهمیت دارد

نرخ هش بیت کوین با محاسبه تعداد هش‌هایی به‌دست می‌آید که توسط استخراج‌کنندگان درحین حل مسائل هر بلاک تولید می‌شود. این نرخ به‌عنوان یکی از معیارهای اصلی برای ارزیابی میزان ایمنی شبکه بیت کوین شناخته می‌شود.

«جان استفانوپ»، بنیان‌گذار FutureBit با انتقاد از متمرکزشدن قدرت استخراج در تگزاس آمریکا، درباره افت نرخ هش بیت کوین گفت: «در این حقیقت تغییری ایجاد نمی‌شود که چند استخراج‌کننده بزرگ در تگزاس تا ۳۳ درصد روی کل شبکه اثر می‌گذارند. حالا تراکنش‌های همه ۳۰ درصد کُندتر تأیید می‌شوند، چون نرخ هش شبکه به اندازه کافی غیرمتمرکز نیست.»

استفانوپ اضافه کرد: «اگر نرخ هش به‌جای اینکه در دست چند استخراج‌کننده بزرگ باشد، به‌شکلی متوازن بین ده‌ها میلیون استخراج‌کننده کوچک در سراسر دنیا توزیع شده بود، این اتفاق در شبکه نمی‌افتاد.»

قیمت پایین برق و قوانین آسان‌تر در تگزاس باعث شده تا این ایالت به یکی از بزرگ‌ترین میزبانان استخراج رمزارزها تبدیل شود. نیویورک، کنتاکی و جورجیا دیگر ایالت‌های مهم آمریکا در زمینه استخراج بیت کوین هستند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *