عکس |‌ گوشی‌های آینده گوگل لو رفت!


گوگل بالاخره با گوشی های هوشمند اخیر پیکسل خود توانایی‌اش را برای رقابت با سایر تولیدکننده‌ها نشان داد. درهمین‌حال، سری پیکسل ۶ به پرفروش ترین گوشی هوشمند این برند تبدیل شد و پیش‌بینی می‌شود سری پیکسل ۷ به‌زودی از آن پیشی بگیرد.

پیش‌ازاین، رندرهایی از سری پیکسل ۷ و پیکسل ۸ منتشر شده بود. باوجوداین، رسانه‌ی Android Authority در گزارشی جدید تمام گوشی‌های هوشمندی که گوگل برای عرضه از سال ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ برنامه‌ریزی کرده، فاش کرده است.

عکس |‌ گوشی‌های آینده گوگل لو رفت!

به‌گزارش جی‌اس‌ام‌آرنا، گفته می‌شود گوگل در سال ۲۰۲۳، پیکسل ۷a (نام رمز lynx) و پیکسل فولد (نام رمز felix) را در ماه آوریل یا می در کنفراس Google I/O معرفی می‌کند. پیکسل ۷a گوشی هوشمند میان‌رده‌ای خواهد بود که ظاهراً کاستی‌های پیکسل ۶a را بهبود می بخشد. برای مثال، از نمایشگر ۹۰ هرتزی به‌جای ۶۰ هرتز استفاده خواهد کرد.

پیکسل ۷a ظاهراً مشابه پیکسل ۶a با قیمت ۴۴۹ دلار در ایالات متحده عرضه خواهد شد. ازطرفی‌دیگر، برساس شایعات، قیمت پیکسل فولد احتمالاً ۱۷۹۹ دلار خواهد بود.

عکس |‌ گوشی‌های آینده گوگل لو رفت!

در مورد پیکسل ۶a، این گوشی هوشمند، پیکسل ۷ پرو و همچنین آیفون ۱۴ پرو را شکست داده و برنده بهترین دوربین گوشی هوشمند در آزمون یکی از یوتیوبرهای محبوب، MKBHD شده است.

در اواخر سال ۲۰۲۳، گوگل سری پیکسل ۸ را معرفی خواهد کرد. مدل معمولی این خانواده کمی کوچکتر از نسل قبلی‌اش، یعنی پیکسل ۷ و پیکسل ۸ پرو هم‌اندازه پیکسل ۸ پرو خواهد بود. جدا از تراشه‌های جدید Tensor G۳، پیش‌بینی می‌شود سری پیکسل ۸ از نظر مشخصات کاملاً شبیه به سری پیکسل ۷ باشد.

در سال ۲۰۲۴، برنامه‌ای برای عرضه‌ی پیکسل ۸a به بازار وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود پیکسل ۸a در زمان عرضه‌ی نهایی ۴۹۹ دلار قیمت داشته باشد که ۵۰ دلار بیشتر از نسخه قبلی‌اش خواهد بود.

خانواده‌ی پیکسل ۹ از سه عضو تشکیل خواهد شد. پیکسل ۹ که احتمالاً اندازه‌ی کوچکتر پیکسل ۸ را حفظ می‌کند، پیکسل ۹ پرو که ظاهراً اندازه‌ی صفحه‌نمایش حدود ۶٫۷ اینچی خواهد داشت. افزون‌براین، یک مدل حرفه‌ای دیگر با صفحه‌نمایش ۶٫۳ اینچی عرضه می‌شود که ظاهراً تمام ویژگی‌های مدل پرو را به‌ارث می‌برد. بااین‌فرض، می‌توان گفت که گوگل از اپل تقلید خواهد کرد. گوشی جدید ۶٫۳ اینچی را به عنوان آیفون پرو در نظر بگیرید، درحالی‌که مدل ۶٫۷ اینچی به عنوان پرو مکس خواهد بود. البته ناگفته نماند که تمام این سه گوشی جدید از تراشه‌ی جدیدی به نام Tensor G۴ قدرت خواهند گرفت.

افزون‌براین گفته می‌شود که در سال ۲۰۲۴ یک گوشی تاشدنی جدید نیز عرضه خواهد شد؛ اما هنوز اطلاعات زیادی درباره‌ی آن وجود ندارد. برخی گمانه زنی‌ها نشان می‌دهد که گوگل منتظر است تا ببیند چقدر از پیکسل فولد استقبال می‌شود.

برای سال ۲۰۲۵، این شرکت بسته به موفقیت یا عدم موفقیت استراتژی آن برای سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ می‌تواند مسیرهای مختلفی را طی کند. گوگل ظاهرا درحال عملی‌کردن ایده‌ی تاشوی منعطف است و اگر این ایده به واقعیت تبدیل شود، در پاییز سال ۲۰۲۵ به همراه سه پیکسل آن سال عرضه خواهد شد.

ازطرفی‌دیگر، اگر گوشی تاشدنی عرضه نشود، آن‌وقت شاهد چهار پیکسل غیر تاشدنی ازجمله مدل معمولی در اندازه‌های کوچک و بزرگ و مدل پرو در اندازه‌های کوچک و بزرگ خواهیم بود.

گفته می‌شود تمام این اطلاعات مورد بررسی دقیق قرار گرفته‌اند و از یک منبع موثق می‌آیند. بااین‌حال، حتی اگر این موارد به‌طور قطعی برنامه‌های گوگل باشند، فراموش نکنید که برنامه‌ها می‌توانند با گذشت زمان تغییر کنند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *