عکس | پهپادی که با شکستن شیشه وارد خانه‌ها می‌شود


در چند دهه اخیر، بازار هواپیماهای بدون سرنشین یا پهپاد رشد چشمگیری داشته است. فناوری که زمانی روی علاقه‌مندان خاص و برنامه‌های نظامی عجیب و غریب متمرکز شده بود، سریعاً به یک خط فکری غالب تبدیل شد که حتی برای تحویل غذا نیز از آن‌ها استفاده می‌شود. تاکنون، طیف گسترده‌ای از پهپادها برای فیلمبرداری، تولید محتوای شبکه‌های اجتماعی و کاربردهای تاکتیکی طراحی شده و یک استارتاپ از پهپاد جدیدی رونمایی کرده که دارای قابلیت‌های قابل توجهی مانند یک شیشه شکن است.

بیشتر بخوانید:

استارتاپ Brinc در سال ۲۰۱۷ رسماً وارد بازار پهپادها شد که البته به جای ساخت ابزارهای فیلمبرداری یا پهپادهایی که برای سرگرمی طراحی شده‌اند، این استارتاپ روی کاربردهای تاکتیکی تمرکز کرده است. در صفحه ارزش‌ها و اخلاقیات این شرکت، به عنوان چشم‌انداز آن آمده است که قصد دارد «جهان را به مکانی بهتر تبدیل کند» و متعهد شده که هرگز فناوری ایجاد نخواهد کرد که برای آسیب رساندن یا کشتن مردم طراحی شده باشد.

عکس | پهپادی که با شکستن شیشه وارد خانه می‌شود

تا به امروز، Brinc فقط دو محصول را روانه بازار کرده است: یک تلفن کوچک به شکل توپ (با نام Brinc Ball) که می‌توان برای تسهیل ارتباطات، آن را به مکان‌های خطرناک یا دور از دسترس پرتاب کرد و یک پهپاد تاکتیکی همه کاره به نام Lemur S که شرکت ادعا می‌کند برای حفظ امنیت انسان‌ها ساخته شده است.

پهپاد Lemur S

Lemur S که با در نظر گرفتن کاربردهای تاکتیکی ساخته شده است، دارای بدنه نایلونی تقویت شده با فیبر کربن و محافظ‌های پروانه است که دوام موردنیاز در هنگام برخورد با اشیا را به آن می‌دهد. این پهپاد که ۳۱ دقیقه زمان پرواز و ۱۰ ساعت حالت آماده‌ به‌ کار را در حین نشستن و ضبط صدا و تصویر ارائه می‌کند، تا ارتفاع ۱۵ متری آزمایش شده است.

عکس | پهپادی که با شکستن شیشه وارد خانه می‌شود

یکی از نکات قابل توجه این پهپاد، قابلیت شیشه شکن آن است که با استفاده از یک قطعه در جلوی آن که دارای یک توده ریز در حال چرخش از کاربید تنگستن است، انجام می‌شود. Brinc ادعا می‌کند که شیشه‌شکن این پهپاد می‌تواند شیشه خودرو، شیشه سکوریت و بیشتر منازل مسکونی را بشکند و از آن عبور کند.

Brinc همچنین Lemur S را به قابلیت‌های ارتباطی دو طرفه مجهز کرده که دارای بلندگوی ۱۰۵ دسی بل و دو میکروفون یکپارچه است که می‌توانند صداها را از فاصله ۲۲ متری دریافت کنند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *