عکس |‌ عقاب سیاه تحویل بار را در 2023 آغاز می‌کند


«کنستانتین» و «سِویلن رانگلوف» دو برادر اهل بلغارستان، بنیان‌گذاران شرکتی به نام Dronamics هستند که در سال ۲۰۱۳ کار خود را روی این پروژه آغاز کردند. در آن زمان آمازون تازه آزمایش ایده حمل بار با پهپادها را آغاز کرده بود. حالا به‌نظر می‌رسد که آن‌ها حتی از رقیب بزرگ خود هم پیشی گرفته‌اند.

پهپاد Dronamics با پشتیبانی ۳۰۰۰ باند پروازی در سراسر اروپا و گنجایشی تقریباً به‌اندازه نصف ون‌های زمینی، می‌تواند راهکاری سریع و ارزان‌تر برای حمل‌ونقل مرسولات باشد و امکان تحویل روزانه سفارشات را فراهم کند. بسیاری از این باندها از مراکز توزیع اصلی شرکت‌ها به مشتریان نزدیک‌ترند، درنتیجه تحویل سریع به‌راحتی ممکن می‌شود.

عکس |‌ عقاب سیاه تحویل بار را در 2023 آغاز می‌کند

پهپاد حمل بار Dronamics با رقبا تفاوت اساسی دارد

به‌علاوه، طراحی قوی سیاه، پهپاد این شرکت را از سایر پهپادهایی که برای حمل بارهای کوچک در فواصل کوتاه استفاده می‌شوند، متمایز می‌کند. Dronamics پیش‌تر درباره محصول خود گفته بود: «اکثر پهپادهای تحویل کوچک تلاشی برای حل مشکل کیلومتر آخر هستند. این پهپادها درواقع مثل دوچرخه نامه‌رسان عمل می‌کنند، درحالی‌که ما معادل کامیون ترانزیت را ارائه می‌کنیم.»

عکس |‌ عقاب سیاه تحویل بار را در 2023 آغاز می‌کند

این شرکت مدعی است که حمل‌ونقل با قوی سیاه می‌تواند هزینه‌ها را نسبت به هواپیماهای حمل بار رقیب تا ۵۰ درصد کاهش دهد و بخشی از این کاهش هزینه به ساختار فیبر کربنی این پهپادها برمی‌گردد. قوی سیاه در هر پرواز می‌تواند ۲۵۰۰ کیلومتر مسافت طی کند، تا ارتفاع ۶۰۰۰ متری بالا برود و ۳۵۰ کیلوگرم بار داشته باشد.

Dronamics اولین پروازهای خود را برفراز دریا و در مدیترانه انجام خواهد داد. پهپاد این شرکت به‌طور کامل از سوخت پایدار استفاده می‌کند و سازندگان آن مدعی‌اند که سطح آلودگی‌های حاصل از قوی سیاه ۶۰ درصد کمتر خواهد بود.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *