عکس | تویوتا لندکروز 2023 با ظاهری عجیب معرفی شد


شرکت تویوتا از مدل ۲۰۲۳ لندکروزر FJ ۷۰ پرده برداشت. این خودرو در مدل جدید نسبت به قبل به‌روزرسانی‌هایی را تجربه کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان به سیستم ترمز اضطراری خودکار اشاره کرد که باعث شده قیمت تمام تیپ‌های این خودرو حدود ۱۱۰۰ دلار افزایش پیدا کند.

مشخصات تویوتا لندکروزر FJ ۷۰ مدل ۲۰۲۳

تویوتا لندکروزر FJ 70 مدل 2023

این خودروساز ژاپنی کلاس تویوتا لندکروزر FJ ۷۰ مدل ۲۰۲۳ را نیز تغییر داده تا با قرار گرفتن در ردیف تراک‌های سبک مشمول رعایت مقررات ایمنی جدید تصادفات استرالیا نشود. در واقع اگر کلاس این خودرو تغییر پیدا نمی‌کرد، تویوتا نمی‌توانست دیگر آن را به بازار استرالیا عرضه کند. همچنین تویوتا برای سازگاری لندکروزر سری ۷۰ با استانداردهای جدید باید هزینه‌های زیادی را صرف می‌کرد که باعث افزایش قیمت چشمگیر این خودرو می‌شد.

تویوتا لندکروزر FJ 70 مدل 2023

همچنین وزن تمام نسخه‌های تویوتا لندکروزر FJ ۷۰ جدید اکنون به ۳۵۱۰ کیلوگرم رسیده است؛ این افزایش وزن نیز با هدف قرار گرفتن این خودرو در کلاس تراک‌های سبک بود تا بتواند معافیت رعایت قوانین جدید ایمنی تصادفات استرالیا را دریافت کند. این قوانین که با نام ADR ۸۵ شناخته می‌شوند فقط شامل خودروهای تجاری سبک با وزن ناخالص کمتر از ۳.۵ تن بوده و تویوتا با افزایش وزن این خودرو توانسته آن را از به‌روزرسانی‌های پر هزینه معاف کند.

تویوتا لندکروزر FJ 70 مدل 2023

به طور کلی لیست امکانات استاندارد تویوتا لندکروزر FJ ۷۰ مدل ۲۰۲۳ به جز ترمز اضطراری خودکار که در حال حاضر جزو امکانات ایمنی ضروری خودروها به شمار می‌رود نسبت به قبل ارتقا پیدا نکرده و این خودرو اکنون در تیپ پایه یا همان تیپ GX به شکل استاندارد از ۵ کیسه هوای ایمنی، ۲ یا ۴ بلندگو، سپرها و آینه‌های مشکی، نمایشگر لمسی ۶.۱ اینچی با ناوبری ماهواره‌ای و رینگ‌های ۱۶ اینچی فولادی بهره می‌برد.

toyota landcruiser 70 series

تویوتا لندکروزر FJ ۷۰ جدید همانند قبل از موتور ۴.۵ لیتری V۸ توربودیزل بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۲۰۵ اسب بخار و گشتاور ۴۳۰ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس ۵ سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌شود. البته احتمال دارد تویوتا برای این خودرو یک پیشرانه V۶ توربودیزل جدید را نیز در نظر بگیرد.

toyota landcruiser 70 series

شرکت تویوتا طرح پذیرش سفارشات خرید این لندکروز قدیمی را از ماه تیرماه سال جاری متوقف کرده و تا ۶ ماه آینده نیز امکان سفارش این خودرو وجود نخواهد داشت. در حال حاضر نیز حدود ۱۰ هزار نفر در صرف خرید این خودرو قرار دارند. البته یکی از مدیران تویوتا به تازگی از تلاش برای افزایش تولید این خودرو خبر داد. این خودرو در مدل پایه حدود ۴۶ هزار و ۹۰۰ دلار قیمت دارد و مشتریان برای بالاترین مدل آن باید حدود ۵۲ هزار و ۵۰۰ دلار هزینه کنند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *