عکس | با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت روی آب دوچرخه سواری کنید


دوچرخه موسوم به “هیدروفویلرSL۳” یا (Hydrofoiler SL۳)، محصول شرکت “مانتا۵”(Manta۵) است. این شرکت، خالق نخستین دوچرخه هیدروفویل جهان موسوم به “هیدروفویلر XE-۱” (Hydrofoiler XE-۱) است که در سال ۲۰۱۷ ابداع شد.

دوچرخه‌های هیدروفویلر که به عنوان “نیم دوچرخه، نیم هواپیما” توصیف می‌شوند، باید توسط دوچرخه‌سوار رکاب زده شوند تا پروانه‌ای را در پشت بچرخانند که توسط یک موتور الکتریکی برای کمک به افزایش سرعت تقویت می‌شود. هنگامی که به اندازه کافی سریع حرکت می‌کنید، بال‌های هیدروفویل دوچرخه در جلو و عقب آن باعث می‌شوند که دوچرخه بالا بیاید و روی سطح آب حرکت کند.

نسل دوم نسخه SL۳ دارای حالت سواری است که نیازی به فشار اولیه ندارد و آن را به یک جایگزین مناسب و سازگار با محیط زیست برای شناورهای موتوردار مانند جت اسکی تبدیل می‌کند.

عکس | با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت روی آب دوچرخه سواری کنید

سازندگان این فناوری ادعا می‌کنند که این ویژگی جدید و همچنین سایر جنبه‌های طراحی دوچرخه، راکبان را قادر می‌سازد تا استفاده از آن را تنها در ۴۰ دقیقه بیاموزند که بیش از دو ساعت کمتر از میانگین زمان یادگیری نسخه اصلی XE-۱ است.

“مارک روباتام”(Mark Robotham)، مدیر عامل مانتا۵ گفت: نداشتن بدنه یا پانتون، یک ویژگی خوشایند است. درست مانند بهبود مهارت‌های خود در راندن یک دوچرخه زمینی، این دوچرخه نیز یادگیری و بهبود و در نهایت دوست داشتن هر جلسه تمرین را تشویق می‌کند.

وی افزود: سقوط کردن و خیس شدن هنگام شروع کار، بخشی از سرگرمی هستند. در SL۳ معمولا کمتر از یک ساعت طول می‌کشد تا از مرحله مبتدی به مرحله اعتماد به نفس بروید.

SL۳ از فیبر کربن و آلومینیوم درجه یک هواپیما ساخته شده است که آن را به اندازه کافی شناور و سبک می‌کند تا به آب منتقل شود. هنگام مونتاژ، بسته به نوع فویل‌ها و باتری نصب‌شده، طول آن به ۲.۲ متر، عرض دو متر، ارتفاع ۱.۴ متر و وزن آن به ۴۰ کیلوگرم می‌رسد. شاسی و فویل، دوچرخه را در حالت ثابت نگه می‌دارند اما وقتی دوباره زمان بلند شدن فرا می‌رسد، دوچرخه‌سوار می‌تواند رکاب بزند.

این دوچرخه از یک موتور الکتریکی ۲۵۰۰ وات قدرت می‌گیرد و دارای ۱۰ سطح کمکی برای تولید سرعت در کنار نیروی پدال است که تنها با فشار یک انگشت می‌توان از آنها استفاده کرد.

اگرچه حداکثر سرعت دوچرخه به ۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد اما این دوچرخه برای حرکت با سرعت ۱۱ کیلومتر در ساعت طراحی شده و حداقل سرعت آن شش کیلومتر در ساعت است.

سه مدل از این دوچرخه موجود است؛ +SL۳، SL۳ و SL۳ Pro که مدل پایه، یک باتری لیتیوم-یونی ۶۰۰ وات بر ساعت با زمان شارژ سه ساعته دارد و دو مدل دیگر دارای مجموعه باتری ۱۰۰۰ وات بر ساعت با پنج ساعت شارژ هستند.

عکس | با سرعت 20 کیلومتر بر ساعت روی آب دوچرخه سواری کنید

تمام مدل‌ها دارای مجموع زمان سواری ۴.۵ ساعت هستند که طراحان ادعا می‌کنند طولانی‌ترین مدت زمان سواری در میان محصولات مشابه موجود در بازار کنونی است.

مدل Pro با یک فویل عقبی فیبر کربنی عرضه می‌شود که می‌توان آن را با فویل آلومینیومی سنگین‌تر اما مبتدی‌تر جایگزین کرد.

تعدادی از ویژگی‌های ایمنی مانند لایه‌های دوگانه ضد آب در اطراف باتری‌ها و پوششی که پروانه را می‌پوشاند، وجود دارند.

یک نمایشگر بزرگ، معیارهای مهمی مانند سطح دریچه گاز، سطح باتری و همچنین هشدارها را نشان می‌دهد و حسگرها به محض تشخیص دادن سقوط، فورا برق پروانه را قطع می‌کنند.

سازنده، راندن هیدروفویلر را به عنوان تجربه‌ای سورئال و عاری از مسیرها و ترافیک توصیف کرده است که احساس پرواز پرسرعت بالای سطح آب را به شما منتقل می‌کند.

راندن هیدروفویلر را می‌توان در آب شور یا آب شیرین انجام داد و هر کسی که شنا و دوچرخه‌سواری را بداند، می‌تواند آن را انجام دهد.

این دوچرخه‌ها می‌توانند آب‌های متلاطم را تحمل کنند و ادعا شده است که می‌توانند در شرایط دشوارتر هم دوام بیاورند. این دوچرخه‌ها می‌توانند در امتداد آب‌هایی با عمق تنها یک متر حرکت کنند اما برای انجام دادن عملیات زیر آب، به حداقل دو متر آب نیاز دارند.

نسل اول XE-۱، تعداد زیادی از طرفداران دوچرخه‌سواری در آب را جذب کرد که از احساس پرواز کردن بر فراز امواج و همچنین عدم وجود صدا و انتشار گازهای گلخانه‌ای هنگام انجام دادن این کار لذت می‌برند. محبوبیت آن باعث شده است تا گروه مانتا۵، رویای ایجاد یک مقوله ورزشی جدید با محصولات خود را در سر داشته باشند.

“گای هوارد ویلیس”(Guy Howard-Willis)، بنیان‌گذار و رئیس این شرکت گفت: من می‌خواهم این دوچرخه‌ها فراتر از صرفا یک محصول تفریحی باشند. من می‌خواهم که آنها به یک محصول ورزشی تبدیل شوند. اگر بتوان با آنها مسابقه داد، پس رقابتی خواهند بود و اگر رقابتی باشند، شاید روزی به یک ورزش المپیکی تبدیل شوند.

“لوئیس ویلکس”(Louis Wilks)، مدیر بازاریابی مانتا۵ گفت: یک گروه سخت‌کوش از کاربران فوق‌العاده وجود دارد که کارهای شگفت‌انگیزی را انجام می‌دهند. ما شاهد تشکیل شدن باشگاه‌های اجتماعی و سازمان‌های ورزشی، عبور از کانال‌های دوربرد و انتشار فیلم‌هایی از تجربیات کاربران روی آب هستیم که باید در فهرست آرزوهای هر دوچرخه‌سوار پرشوری باشند.

دوچرخه‌ها فقط از توزیع‌کنندگان ثبت‌شده در اروپا و آمریکا با قیمت بین ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ دلار در دسترس هستند و احتمالا در تابستان ۲۰۲۳ موجود خواهند بود.

227227Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *