شاهکار لکسوس که تویوتا لندکروز مقابلش سر خم می‌کند / عکس


مسعود عابدینی: لکسوس LX ۶۰۰، از پلتفرم لندکروز بهره برده که وقتی از نمای بغل به خودرو نگاه می‌کنیم، این موضوع را می‌فهمیم. البته که مثل نسل قبل، در ستون انتهایی خودرو تفاوت‌هایی با لندکروز وجود دارد.

اما در طراحی نمای جلو، شاهد این هستیم که لکسوس تلاش می‌کند چراغ خودروهایش را در قالبی ساده ارائه دهد و از آن خطوط تیز و بلندی که در نسل قبلی می‌دیدیم،دوری کرده است.

در واقع لکسوس قصد دارد طراحی تهاجمی خود را در قالب محافظه‌کارانه بودن بگنجاند. جلوپنجره LX بزرگتر از نسل قبل جلوه می‌کند. ایربریز یا همان ورودی هوا در قسمت جلو هم در جای خود خودنمایی می‌کند.

شاهکار لکسوس که تویوتا لندکروز مقابلش سر خم می‌کند / عکس

در طراحی عقب خودرو همانطور که انتظارش را داشتیم، اتصال دو چراغ را می‌بینیم. چراغ L مانندی که در نسل قبل هم بود، در این سری هم وجود دارد با این تفاوت که قاب مشکی دور آن را گرفته و به وسیله یک خط مجزا به چراغ دیگر وصل شده است. نوشته بزرگ لکسوس هم مثل نسل قبل در قسمت عقب قرار دارد.

طراحی داخلی یک خودروی لوکس

طراحی داخلی، زیبا و در عین سادگی بسیار شکیل و شیک است. دو نمایشگر در قسمت مرکزی داشبورد قرار دارند.

نمایشگر بزرگتر ۱۲.۳ اینچی برای نمایش اطلاعات سیستم صوتی و مسیریاب و همچنین نمایشگر کوچکتر ۷ اینچی برای نمایش اطلاعات مربوط به تهویه مطبوع قرار دارند.

شاهکار لکسوس که تویوتا لندکروز مقابلش سر خم می‌کند / عکس

این ۲ نمایشگر در حالت Multi-Terrain که مربوط به آفرود خودرو است با یکدیگر فعالیت می‌کنند.

نمایشگر پشت آمپر این خودرو تماما دیجیتالی است و اندازه‌ای ۸ اینچی دارد.

برای لکسوس LX سخن گفتن از فضای داخلی خودرو به خصوص از لحاظ ظرفیتی بی‌فایده است. چون با یک خودرو فول‌سایز ۷ نفره روبه‌روایم. البته برای اولین‌بار در بین نسل‌های LX، حالت دو صندلی مستقل یا همان سیستم Ultra Luxury را قسمت عقب می‌بینیم.

شاهکار لکسوس که تویوتا لندکروز مقابلش سر خم می‌کند / عکس

در قسمت عقب این خودرو ۲ نمایشگر در پشت صندلی‌های جلو و همچنین یک نمایشگر در کنسول وسط را داریم.

موتور و مشخصات فنی

در نسل جدید این خودرو همانند لندکروز دیگر با آن پیشرانه بزرگ ۸ سیلندر ۵.۷ لیتری روبه‌رو نیستیم، بلکه شاهد یک موتور ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر توئین‌توربو هستیم که قادر است ۴۰۹ اسب‌بخار قدرت و ۶۵۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند.

گیربکس پیشرفته این خودرو ۱۰ سرعته اتوماتیک است.

شتاب صفر تا صد این خودروی غول پیکر فقط ۶.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن هم ۲۱۰ کیلومتر بر ساعت است. وزن این خودرو ۲۰۰ کیلوگرم کاهش یافته است.

این خودرو در ۵ تیپ پایه،پریمیوم،F-Sport،لاکچری و اولترا لاکچری عرضه می‌شود.

بازه قیمتی LX از ۸۶.۹۰۰ تا ۱۲۶.۰۰۰ دلار،براساس تیپ‌ است.

بیشتر بخوانید:

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *