سکوت عجیب وزارت ارتباطات درباره پلتفرم های داخلی حتی پس از اعلام مشاور فرمانده سپاه پاسدارانبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس آمار منتشره در بیانیه روبیکا عدد یوزرهای این پلتفرم که از آن به عنوان جدی ترین گزینه ایرانی جانشینی اینستاگرام نامبرده می شود بعد از فیلترینگ رقبای خارجی به ۱۴ میلیون یوزر فعال که روزانه بیش از یک ساعت فعالیت دارند رسیده است. آماری که این روزها حدود ۱۷ میلیون تخمین زده می شود. درباره ایتا و آی گپ ولی آماری منتشر نشده و مدیر آی گپ اعلام کرد تنها وزارت ارتباطات که جزئیات را می داند صلاحیت اعلام اعداد درباره این پلتفرم را دارد.

با گذشت روزهای متوالی و مصاحبه های متوالی زارع پور درباره افزایش زیرساخت ها و حمایت قاطع از پلتفرم های ایرانی اما او و همکارانش همچنانآمازی درباره میزان رشد مخاطب پلتفرم های داخلی نمی دهند . اگرچه به نظر می رسد بر اثر این فشارها و عدم دسترسی به واتساپ برای عموم، پیام رسان روبیکا توانسته از عدد مشترک روزانه ۴ میلیون یوزر یونیک به عدد اعلامی در بیانیه اش برسد اما اینستاگرام ایرانی آنها یعنی روبینو چنین افزایشی را تجربه نکرده است.

با این وجود باید دید وزارت ارتباطات چرا همچنان عددی از این افزایش یوزرها اعلام نمی کند در شرایطی که بر اساس اعداد رسمی خارجی تلگرام به رغم فیلترینگ و فرار از فیلترینگ با سامانه پروکسی فعال توانسته پر طرفدارترین پلتفرم پیام رسان در ایران باشد با تعداد کاربری بیش از ۴۵ میلیون نفر!

۴۱۴۱Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *