سرمایه‌گذاری عجیب اروپا در توسعه علمی | رقمی که هوش را از سر می‌پراند!به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بر اساس یک توافق تجاری که در پایان سال 2020 امضا شد، بریتانیا برای دسترسی به طیف وسیعی از برنامه‌های علمی و نوآوری، از جمله Horizon، یک برنامه 95.5 میلیارد یورویی (98 میلیارد دلاری) که کمک‌های بلاعوض و پروژه‌هایی را به محققان ارائه می‌کند، مذاکره کرد.

اما بریتانیا می گوید که اتحادیه اروپا هنوز دسترسی به افق، کوپرنیک، برنامه رصد زمین در مورد تغییرات آب و هوا، اوراتم، برنامه تحقیقات هسته ای و خدماتی مانند نظارت و ردیابی فضایی را نهایی نکرده است و در ماه اوت روند حل اختلاف با اتحادیه را آغاز کرد.

دپارتمان بازرگانی دولت بریتانیا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۰۰ میلیون پوند از بودجه جدید برای زیرساخت‌های تحقیقاتی این کشور اختصاص داده می‌شود و موسسات و دانشگاه‌ها را قادر می‌سازد در تجهیزات تحقیقاتی ضروری سرمایه‌گذاری کنند.

گرانت شاپس، وزیر بازرگانی، گفت: بریتانیا نمی تواند به طور نامحدود منتظر بماند تا اتحادیه اروپا به تعهدات خود عمل کند، به همین دلیل است که این بودجه برای تقویت تحقیقات و نوآوری در سراسر کشور ما بسیار مهم است.

شاپس اضافه کرد که این سرمایه گذاری به بخش تحقیقاتی بریتانیا کمک می کند تا استعداد خود را تقویت کند، با اطمینان در زیرساخت ها سرمایه گذاری کند و از شهرت بریتانیا به عنوان یک ابرقدرت علمی محافظت کند.

227227Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *