حمله تند ایلان ماسک به مدیرعامل اف‌تی‌ایکس/ در همان صحبت اول متوجه شدم آدم مزخرفی است!به فاصله کوتاهی پس از انتشار اخبار مربوط به هک احتمالی صرافی ورشکسته FTX که موجب خروج صدها میلیون دلار سرمایه از این شرکت شده، حالا ایلان ماسک در صفحه توییتر خود اعلام کرده است که بعد از صحبت‌کردن با مدیرعامل این صرافی، اصلاً احساس خوبی از صحبت‌های او نداشته است.

ایلان ماسک ابتدا در توییتی اعلام کرد که نابودی FTX به‌صورت هم‌زمان در توییتر قابل پیگیری بوده و احتمالاً این پست را برای تبلیغ رسانه اجتماعی جدید خود منتشر کرده است. او در ادامه به یک اتاق در توییتر اسپیس با بیش از ۶۰ هزار شنونده پیوست تا درباره هک FTX و «سم بنکمن-فرید»، مدیرعامل سابق آن صحبت کند. او گفت:

«حقیقتش تا به حال چیزی راجع به او نشنیده بودم. اما به یکباره خیلی‌ها به من گفتند که او خیلی پول دارد و می‌خواهد در معامله توییتر سرمایه‌گذاری کند. من حدود نیم ساعت با [بنکمن-فرید] حرف زدم و می‌دانم که حسگر چرت‌وپرت‌سنجم فعال شده بود. به نظرم آمد که این آدم مزخرف است، برداشتم این‌چنین بود.»

ایلان ماسک: رمزارزها را در فقط در کیف پول آفلاین نگه دارید

او در ادامه گفت با وجود اینکه همه، از جمله بانک‌های سرمایه‌گذاری، درباره بنکمن-فرید حرف می‌زدند، ولی او باور نداشت که بنکمن-فرید آینده خوبی داشته باشد. ماسک افزود: «دوباره تأکید می‌کنم، اگر رمزارز دارید، باید آن را در یک کیف پول آفلاین با دسترسی مستقیم قرار دهید، نه یک صرافی. چنین کاری عاقلانه خواهد بود.»

سقوط حیرت‌انگیز صرافی FTX باعث نشده که ماسک علاقه و امید خود را به آینده دنیای رمزارزها از دست بدهد. او در این‌باره می‌گوید: «فکر می‌کنم [همچنان] آینده‌ای برای بیت کوین، اتریوم و دوج [کوین] وجود داشته باشد. نمی‌توانم برای بقیه تصمیم بگیرم، اما اگر یکی از این سه را در کیف پول سرد خود دارید، به نظرم این سرمایه‌گذاری به نتیجه می‌رسد.»

«مایکل گرایمز» از شرکت مورگان استنلی یکی از افرادی بود که به ماسک گفته بود مدیرعامل FTX می‌خواهد سه میلیارد دلار در خرید توییتر مشارکت داشته باشد و به این معامله علاقه‌مند است. حالا اما بنکمن-فرید از سمت مدیرعاملی این صرافی کنار رفته و بخش عمده دارایی خود را از دست داده است.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *