جدیدترین بروزرسانی تلگرام / امکان استفاده از شماره‌های ناشناس


پیام‌رسان تلگرام سال‌ها بود که برای ثبت‌نام از کاربران می‌خواست سیم‌کارت داشته باشند و شماره خود را به این سرویس بدهند. اما حالا در آپدیت جدید این اپلیکیشن، این پیش‌نیاز از بین رفته و امکان ساخت شماره مجازی ناشناس برای ثبت‌نام فراهم شده است.

بیشتر بخوانید:

عکس| فوران بزرگترین آتش‌فشان جهان پس از 38 سال

کریستال درمانی چیست؟/ با اثر شفابخش کریستال آشنا شوید

معروف‌ترین مرسدس بنز جهان هم تن به تغییر داد / عکس

همه دستگاه‌های موجود در بازار سیم‌کارت ندارند و با توجه به عرضه آیفون‌های بدون سیم‌کارت در آمریکا، تلگرام هم قدم در مسیر پشتیبانی از شماره‌های مجازی گذاشته است. این شرکت در بروزرسانی پیام‌رسان خود نیاز به سیم‌کارت را حذف کرده و با همکاری وب‌سایت Fragment به کاربران اجازه می‌دهد تا با ساخت یک شماره ناشناس مجازی بتوانند از قابلیت‌های مختلف این سرویس استفاده کنند.

وب‌سایت Fragment که پیش‌تر برای فروش نام‌های کاربری تلگرام راه‌اندازی شده بود، حالا شماره‌ای را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که خصوصی و درست مثل سیم‌کارت‌ها، منحصر به خود شماست. البته این شماره‌ها که با پیش‌شماره ۸۸۸ عرضه می‌شوند، رایگان نیستند و در ازای دریافت هزینه به فروش می‌رسند.

جدیدترین بروزرسانی تلگرام / امکان استفاده از شماره‌های ناشناس

تایمر حذف سراسری پیام‌ها در تلگرام

این بروزرسانی همچنین ویژگی‌های دیگری را برای حفظ حریم خصوصی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. یکی از این ویژگی‌ها که قبلاً هم به نحو دیگری در اختیار کاربران قرار داشت، تایمر حذف خودکار چت‌هاست. پیش‌تر این ویژگی فقط برای چت‌های تکی وجود داشت، اما حالا می‌توانید آن را به‌صورت سراسری برای تمام چت‌ها فعال کنید تا با گذشت یک مدت زمان خاص، تمام گفتگوهای جدید حذف شوند.

البته این ویژگی در حالت پیش‌فرض باعث حذف پیام‌هایی می‌شوند که از زمان تعیین تایمر ارسال شده باشند. اما اگر بخواهید، می‌توانید به‌شکل دستی معین کنید که امکان حذف پیام‌های قبلی با تایمر در کدام چت‌ها وجود داشته باشند.

نسل جدید تاپیک‌ها در گروه‌ها

جدیدترین بروزرسانی تلگرام / امکان استفاده از شماره‌های ناشناس

دیگر قابلیت جدید آپدیت تلگرام، تغییراتی در بخش تاپیک‌هاست که با عنوان Topics ۲.۰ معرفی شده است. این بروزرسانی به کاربران اجازه می‌دهد تا حتی در صورت فعال‌شدن تاپیک‌ها در یک گروه، بتوانند پیام‌ها را مانند قبل بدون دسته‌بندی ببینند. به‌علاوه، حالا شمارنده پیام‌ها در فهرست تاپیک‌ها با توجه به اینکه شما قبلاً به کدام تاپیک سر زده‌اید، با یکدیگر فرق می‌کنند. همچنین حالا هر گروه می‌تواند حداکثر پنج تاپیک پین‌شده داشته باشد.

قابلیت بعدی برای گروه‌ها، فیلتر Aggressive Anti-Spam است. این ویژگی به مدیران گروه‌های بزرگ با بیش از ۲۰۰ عضو اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به ابزارهای شخص ثالث، از طریق الگوریتم‌های خودکار به مدیریت پیام‌های اسپم بپردازند. آن‌ها همچنین می‌توانند اشتباهات این الگوریتم‌ها را به تلگرام گزارش کنند.

افزون بر این، تلگرام حالا به کاربرانی که آیدی عمومی ندارند و نمی‌خواهند شماره خود را در اختیار بقیه بگذارند، اجازه می‌دهد تا یک کد QR موقتی ایجاد کرده و از طریق آن اکانت خود را در اختیار فرد یا افرادی قرار دهند که می‌خواهند با آن‌ها حرف بزنند.

آخرین ویژگی نسخه جدید تلگرام افزایش جزئیات بخش Storage Usage در اندروید است. این بخش حالا به شما نشان می‌دهد که هر چت چقدر فضا را روی دستگاه شما اشغال کرده است.

۵۸۳۲۱Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *