تانک پیشرفته و خودران آلمان در میدان اوکراین / عکس


بر اساس بیانیه مطبوعاتی شرکت استونیایی میلرم ربوتیکس(Milrem Robotics)، این شرکت توسعه دهنده رباتیک و سیستم‌های خودمختار و شرکت دفاعی آلمانی کراس-مافی وگمن(Krauss-Maffei Wegmann ) قراردادی را برای تحویل ۱۴ وسیله نقلیه زمینی بدون سرنشین نسل پنجم موسوم به THEMIS Cargo به اوکراین امضا کرده‌اند. این قرارداد توسط وزارت دفاع آلمان تامین مالی می‌شود.

طبق اعلام وب‌سایت این شرکت، هدف THEMIS Cargo کاهش بار روانی سربازان و ارائه وسیله‌ای برای حمل و استفاده از تجهیزات و قدرت آتش اضافی است. این وسیله رباتیک خودران، تحرک واحدهای پیاده را افزایش می‌دهد و آنها را در برابر دشمن کارآمدتر می‌کند. THEMIS Cargo همچنین می‌تواند برای پشتیبانی از فعالیت‌های لجستیکی در پایگاه‌ها و برای تامین مجدد تجهیزات و مهمات استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

این تانک می‌تواند به سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت برسد و حداکثر ۱۲۰۰ کیلوگرم بار حمل کند. ضمن اینکه هم با سوخت دیزلی و هم با ژنراتور برق کار می‌کند. همچنین دارای سه دوربین دید در شب، حرارتی و HDR است.

محک تانک پیشرفته و خودران آلمان در میدان اوکراین / عکس

در عین حال THEMIS Cargo در طول جنگ، پشتیبانی آتش مستقیم برای نیروها را ارائه می‌دهد و به عنوان یک افزایش دهنده توان نیروها عمل می‌کند.

این تانک با سیستم تثبیت کننده یکپارچه تسلیحات کنترل از راه دور خود، دقت بالایی را در مناطق وسیع، چه در روز و چه در شب، حفاظت از نیروها و قابلیت بقا ارائه می‌دهد.

این وسیله نقلیه زرهی را می‌توان به مسلسل‌های سبک یا سنگین، نارنجک انداز، توپ‌های خودکار ۳۰ میلی‌متری و سیستم‌های موشکی ضد تانک نیز مجهز کرد.

حمل مجروحان و پاکسازی مسیر

حدود نیمی از این تانک‌های جدید اوکراین برای تخلیه مجروحان تنظیم خواهند شد و قرار است تا پایان سال جاری به این کشور تحویل داده شوند. هفت تانک رباتیک دیگر نیز قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۳ به اوکراین تحویل داده شوند که از آنها برای پاکسازی مسیرها استفاده می‌شود.

سروان یوری پاژوست، مدیر تحقیق و توسعه دفاعی شرکت میلرم ربوتیکس توضیح می‌دهد: حمل مجروحان و پاکسازی مسیر، دو فعالیت پر زحمت است که چندین نفر را درگیر می‌کند و در معرض تهدید دائمی آتش دشمن قرار می‌دهد. در حالی که خودکار کردن این وظایف با وسایل نقلیه بدون سرنشین این خطر را کاهش می‌دهد و به سربازان بیشتری اجازه می‌دهد در یک منطقه امن بمانند یا برای فعالیت‌های مهم‌تر آماده شوند.

کولدار وارسی، مدیر عامل میلرم ربوتیکس می‌گوید: استقرار تانک‌های THEMIS در اوکراین به این معنی است که نیروهای اوکراینی می‌توانند ایمنی سربازان خود را افزایش دهند و به این تانک‌ها اجازه دهند وظایفی را انجام دهند که تهدیدی جدی برای انسان‌ها هستند. این هدف نهایی سیستم‌های رباتیک است. شرکت ما به خود افتخار می‌کند که می‌تواند به مبارزه اوکراین با متجاوزان کمک کند.

همچنین رالف کتزل، مدیرعامل شرکت دفاعی آلمانی کراس-مافی وگمن(KMW) می‌گوید: این پروژه مهم نشان دهنده توانایی مشترک ما برای ارائه فناوری‌های پیشرفته به اوکراین است. ما مصمم هستیم که با تجهیزات حفاظتی و نجات دهنده از اوکراین حمایت کنیم. تحویل سریع ۱۴ THEMIS ثابت می‌کند که KMW و میلرم ربوتیکس شرکایی هستند که می‌توان به آنها اعتماد کرد.

تانک‌های THEMIS در حال حاضر در ۱۶ کشور از جمله هشت عضو ناتو یعنی استونی، فرانسه، آلمان، هلند، نروژ، اسپانیا، بریتانیا و ایالات متحده مستقر شده‌اند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *