بهترین شاسی‌بلند سال انتخاب شد/ برنده نه ژاپنی است، نه آلمانی، نه آمریکایی /عکس


مجله خودرویی موتور وان با بررسی چندین کاندیدا، بهترین شاسی بلند سال ۲۰۲۲ را انتخاب کرد. کارشناسان مجله موتور وان برای انتخاب بهترین شاسی بلند سال، مواردی چون قدرت موتور، میزان نرمی در سواری، امکانات رفاهی، میزان فضای بار، میزان فضای کابین، طراحی و قیمت را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.

کیا اسپورتیج به‌دلیل ظاهر جذاب، پیشرانه قدرتمند، آپشن‌های متعدد و فضای مناسب کابین توانسته نسبت به سایر کاندیداها امتیازهای بیشتری را دریافت کند.

بهترین شاسی‌بلند سال انتخاب شد/ برنده نه ژاپنی است، نه آلمانی، نه آمریکایی /عکس

اسپورتیج دارای طراحی آینده‌نگرانه بوده و نسبت به سایر کاندیداها از لحاظ ظاهری در سطح بالاتری قرار می‌گیرد. این شاسی بلند کره‌ای به یک سیستم هیبریدی مجهز شده که یک موتور ۱.۶ لیتری توربوشارژ و یک موتور برقی را شامل می‌شود. این سیستم در مجموع می‌تواند قدرتی برابر با ۲۲۷ اسب بخار و گشتاور ۳۵۰ نیوتن‌متر را تولید کند. قدرت تولید شده به تمام چرخ‌ها منتقل می‌شود.

این خودرو در کابین نیز از طراحی مدرنی بهره می‌برد و برای تمام سرنشینان فضای پای مناسبی نیز در نظر گرفته شده است. هنگام مشاهده این خودرو از نمای کنار شاهد یک شیب کم در طول خودرو خواهیم بود که طراحان این شیب را به‌گونه‌ای ایجاد کردند تا سرنشینان عقب کمی بالاتر از سرنشینان جلو قرار بگیرند و به‌خوبی مسیر را مشاهده کنند. همچنین فضای کافی برای سرنشینان بلندقامت نیز در نظر گرفته شده است.

بهترین شاسی‌بلند سال انتخاب شد/ برنده نه ژاپنی است، نه آلمانی، نه آمریکایی /عکس

ضمن این‌که این خودرو با توجه به تمام ویژگی‌های مثبت خود از قیمت مناسبی نیز بهره می‌برد و در این لیست از گزینه‌های ضعیف‌تری چون هوندا CR-V و سوبارو فارستر هم قیمت پایه کمتری دارد. چنین موضوعی بالا بودن ارزش خرید کیا اسپورتج هیبرید را نشان می‌دهد.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *