این کاربران توییتر می‌توانند ویدئوهای ۶۰ دقیقه‌ای آپلود کنند


ایلان ماسک با تصاحب توییتر، وعده داد که آن را به شبکه اجتماعی مناسب‌تری برای تولیدکنندگان ویدیو تبدیل می‌کند. حالا این پلتفرم اعلام کرده است که کاربران توییتر بلو می‌توانند از طریق نسخه وب، ویدیوهای ۶۰ دقیقه‌ای با رزولوشن ۱۰۸۰p و حجم ۲ گیگابایت آپلود کنند.

پیش از اینکه توییتر صفحه مربوط به سرویس بلو را به‌روزرسانی کند، کاربران این سرویس پولی تنها قادر به آپلود ویدیوهای ۱۰ دقیقه‌ای با رزولوشن ۱۰۸۰p و حداکثر حجم ۵۱۲ مگابایت بودند. البته این محدودیت همچنان برای کاربران در نسخه iOS و اندروید وجود دارد و تنها در نسخه وب می‌توان ویدیوهای طولانی‌تر و حجیم‌تر در این شبکه اجتماعی آپلود کرد.

آپلود ویدیوهای طولانی‌تر، چالش جدیدی برای توییتر ایجاد می‌کند؟

توییتر گفته است که سعی می‌کند ویدیوها با بالاترین کیفیت ارائه شوند، بااین‌حال شاید بنابر دلایلی کیفیت را دستکاری کند. درحقیقت این دستکاری روی رزولوشن و بیت‌ریت ویدیو، با توجه به سرعت و پایداری اینترنت کاربر صورت می‌گیرد که موضوع عجیبی نیست.

توییتر بلو

اگرچه امکان آپلود ویدیوهای طولانی‌تر برای کاربران کاربردی است و توییتر حتی می‌تواند به‌گونه‌ای به جنگ یوتوب برود، اما از سوی دیگر می‌تواند چالش‌های بیشتری برای این شبکه اجتماعی به همراه داشته باشد.

با توجه به اینکه توییتر بسیاری از کارمندانش را اخراج کرده است و نظارت کمتری روی محتواها دارد، شاید کاربران از این فرصت استفاده کنند و فیلم و سریال در این شبکه اجتماعی آپلود کنند. نزدیک به یک ماه پیش کاربران پس از اینکه سیستم کپی‌رایت توییتر دچار اختلال شد، شروع به آپلود فیلم‌های کامل در قسمت‌های دو دقیقه‌ای کردند. بنابراین کار برای چنین کاربرانی حالا راحت‌تر است.

با توجه به این موضوع، کارمندان بخش نظارت روی محتوا و سیستم‌های خودکاری که برای این‌کار به‌کار گرفته می‌شوند، باید بیش از پیش روی این موضوع تمرکز داشته باشند تا کاربران شروع به انتشار ویدیوهای دارای حق کپی‌رایت در این شبکه اجتماعی نکنند.

در حال حاضر نمی‌دانیم ایلان ماسک می‌خواهد از آپلود ویدیوهای طولانی روی توییتر درآمدزایی داشته باشد یا اینکه تنها به همان هزینه سرویس توییتر بلو بسنده می‌کند. شاید این پلتفرم مانند یوتوب، شروع به انتشار چندین تبلیغ میان ویدیوهای طولانی کند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *