اختراع زبانی جدید برای برقرار تماس فرازمینی؟چنین موضوعی این سوال دردناک را ایجاد می‌کند که ما به‌منظور آماده شدن برای روزی که حیات بیگانه بر روی زمین با ما روبرو می‌شود، چه خواهیم کرد.

محققان دانشگاه سنت اندروز طرحی را برای تلاش و برقراری ارتباط موثر با فرازمینی‌ها در نظر گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:

عکس | بازسازی چهره خون آشام قرن 18 با بقایای DNA او

عکس | پهپاد انتحاری کلاشینکف برای جنگ اوکراین !

بنابر گزارش‌ها، آنها یک مرکز بین‌المللی جدید را فقط برای آماده‌سازی بشریت برای آنچه که احساس می‌کنند مطمئناً اتفاق می‌افتد ایجاد کرده‌اند.

نام رسمی آن «مرکز تشخیص پس از SETI»، مخفف عبارت Search for Extra-Terrestrial Intelligence است.

این یک تلاش مشترک از سوی کارشناسان در سراسر جهان خواهد بود.

در بیانیه خبری دانشگاه سنت اندروز آمده است: «مرکز تشخیص پس از SETI»، به عنوان یک مرکز هماهنگ‌کننده برای تلاش‌های بین‌المللی عمل خواهد کرد که تخصص‌های گوناگون را در علوم و علوم انسانی برای تنظیم ارزیابی‌های تاثیر، پروتکل‌ها، رویه‌ها و معاهدات طراحی‌شده برای پاسخگویی مسئولانه گردهم می‌آورد.»

دکتر جان الیوت، محقق افتخاری دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه سنت اندروز و هماهنگ‌کننده مرکز SETI، می‌گوید که این موضوع فوری است.

او گفت: «اما ما باید فراتر از تفکر در مورد تأثیر بر بشریت برویم. ما باید دانش تخصصی خود را نه تنها برای ارزیابی شواهد، بلکه برای در نظر گرفتن واکنش اجتماعی انسان، با پیشرفت درک ما و آنچه می‌دانیم و آنچه نمی‌دانیم، هماهنگ کنیم.»

الیوت خاطر نشان کرد که زمان انجام این کار اکنون فرا رسیده است.

به گفته او، تیم در مرکز تلاش خواهد کرد تا از طریق اطلاعاتی که جمع‌آوری می‌کند، هر روش ممکنی برای زبان ایجاد کند، به این امید که برای ورود حیات بیگانه آماده شود.

این تیم همچنین مجموعه‌ای از دانش در مورد تجزیه و تحلیل داده‌ها، استراتژی‌های تاثیر اجتماعی، توسعه پروتکل‌های نظارتی و حتی قوانین فضایی ایجاد خواهد کرد.

این تلاشی است برای داشتن رویکردی جامع به رویداد تغییر دهنده زندگی. با این حال، برخی از دستورالعمل‌ها پیش از تلاش‌های دانشگاه سنت اندروز وجود داشته است.

در سال ۱۹۸۹، جامعه SETI به طور گسترده، اولین پروتکل‌های توافق‌شده «تماس» را مطابق با انتشار خبری تهیه کرد.

ظاهراً آنها در سال ۲۰۱۰ بازنگری شدند، اما هنوز «آرزوهای غیرقابل اجرا» و روش‌های کلی رفتار برای این رویداد داشتند.

با آنچه جامعه SETI اکنون روی آن کار می‌کند، باید یک برنامه قطعی برای اولین تماس وجود داشته باشد.

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *