اجبار خانه‌های نوساز انگلیس به ارائه اینترنت گیگابایتیدولت انگلستان به‌تازگی قانون جدیدی را معرفی کرده است که نصب و ارائه اینترنت سریع‌تر در منازل شهروندان را آسان‌تر می‌کند. به‌علاوه، قانون دیگری قرار است اجرا شود که سازندگان خانه‌های جدید در این کشور را ملزم به ارائه ارتباطات اینترنت با سرعت گیگابیتی می‌کند تا ساکنان در آینده نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافه برای ارتقای تجهیزات ارتباطی نداشته باشند.

وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش انگلستان (DCMS) از متمم‌های جدیدی برای مقررات ساخت‌وساز رونمایی کرده است که استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی مدرن برای دسترسی به اینترنت گیگابیتی را اجباری می‌کند. هزینه فراهم‌سازی این ارتباطات باید حداکثر 2000 دلار باشد و اگر یک ساختمان نتواند با این هزینه به تجهیزات لازم دست یابد، باید سریع‌ترین اینترنت ممکن در این بازه قیمتی را فراهم سازد.

دولت انگلستان پیش‌بینی می‌کند که 98 درصد از ساختمان‌های جدید در همین بازه هزینه‌ای قرار بگیرند. بااین‌حال، املاک اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی احتمالاً از این قانون مستثنی می‌شوند، چون هر کدام از این کشورها مقررات ساخت‌وساز مخصوص خود را دارند.

انگلستان تا سال 2030 اینترنت گیگابیتی را سراسری می‌کند

DCMS این مقررات جدید را پس از 12 ماه مشاوره و بررسی فنی معرفی کرده است. این وزارت‌خانه مدعی است که درحال‌حاضر بیش از 72 درصد از خانه‌ها در این کشور از ارتباطات گیگابیتی پشتیبانی می‌کنند و انتظار می‌رود که دسترسی سراسری به این ارتباطات سریع تا سال 2030 تکمیل شود.

دولت به‌منظور دستیابی به این هدف، قانون دیگری را هم معرفی کرده است که نصب اینترنت‌های سریع‌تر را در ساختمان‌های فعلی تسهیل می‌کند. پیش‌تر تعداد زیادی از مستأجران برای ارتقای اینترنت خود باید از مالک ساختمان مجوز می‌گرفتند. حالا اگر مالکان خانه‌ها تا 35 روز به درخواست ساکنان برای ارتقای تجهیزات ارتباطی توجهی نشان ندهند، دادگاه می‌تواند مجوز مربوطه را صادر کند.

«جولیا لوپز»، وزیر زیرساخت دیجیتال انگلستان در بیانیه‌ای دراین‌باره گفت: «هیچ چیزی نباید مانع از دسترسی شهروندان به مزایای ارتباطات سریع شود؛ خواه مالکی باشد که به درخواست ساکنان توجهی ندارد یا شرکتی که در زمان ساخت املاک تجهیزات لازم را ارائه نمی‌کند. به‌لطف قوانین جدید، میلیون‌ها مستأجر از دسترسی به اینترنت سریع‌تر محروم نخواهند شد و کسانی که ساکن خانه‌های نوساز می‌شوند هم می‌توانند اطمینان داشته باشند که از روز اول به سریع‌ترین اینترنت ممکن دسترسی پیدا می‌کنند.»

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *