آقاتهرانی: فیلترینگ ربطی به جبهه پایداری ندارد/ باید مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار بگیردمرتضی آقاتهرانی، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با مُنیبان درباره برداشته شدن فیلترینگ و افزایش سرعت اینترنت گفت: داستان فیلتر و فیلترینگ به دلیل وضعیتی است که در حال حاضر در کشور پیش آمده اما در مجموع باید برای فضای مجازی، مدیریت بهتری در نظر گرفت.

او در توضیح اینکه منظور از مدیریت بهتر فضای مجازی چیست افزود: به اعتقاد بنده منظور از مدیریت بهتر فضای مجازی، یعنی اینکه باید تنظیم مقررات حسابی برای این فضا در نظر گرفته شود و در این حوزه برنامه‌ریزی صورت بگیرد. بر همین اساس مجلس به بحث مدیریت فضای مجازی ورود پیدا کرده اما نیمه کاره مانده است. اگر همان کار مجلس درباره فضای مجازی به نهایت برسد مدیریت پلتفرم‌ها در دست حاکمیت قرار می‌گیرد نه دست بیرون که هر کار می‌خواهد انجام بدهد.

آقاتهرانی در واکنش به اینکه گفته می‌شود قضیه فیلترینگ از جریان پایداری حاضر در مجلس شروع شد و در مقابل طیف منصوب به قالیباف با این قضیه مخالف کردند، تصریح کرد: اصلاً چنین چیزی نبوده و قضیه فیلترینگ ربطی به جبهه پایداری ندارد. نظر جبهه پایداری برنامه‌ریزی برای مدیریت داخلی فضای مجازی است.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *