۱۰ ترفند عالی برای جستجوی بهتر و موثرتر در گوگلاکثر ما بیشتر جستجوهای آنلاین خود را از طریق گوگل انجام می‌دهیم. اما آیا می‌دانستید به غیر از تایپ کردن سؤالات خود در نوار جستجو، راه‌های قدرتمندتر دیگری نیز برای انجام جستجوی خود با استفاده از گوگل وجود دارد؟ در اینجا لیستی از عبارات جستجویی وجود دارد که ممکن است درباره آن‌ها ندانید که می‌توانند جستجو را آسان‌تر کنند.

بیشتر بخوانید:

حمله پنتاگون به چین | اکثر یوفوها متعلق به چین هستند!

عکس | انقلاب بزرگ پزشکی با کمک یک عمل پیچیده روی موش‌ها !

۱. جستجوی عبارات خاص: هنگامی که پارامترهای جستجوی خود را در دو نشانه نقل قول قرار می‌دهید، به گوگل می‌گوید که یک عبارت کامل را جستجو کند؛ به عنوان مثال، اگر پاستا قارچ بیکن را تایپ کنید، موتور جستجو هر چیزی را با این سه کلمه در هر ترکیبی جستجو می‌کند، با این حال اگر در نوار جستجو بنویسید «پاستا قارچ بیکن»، دقیقا همانطور که شما آن را تایپ کرده‌اید، آن عبارت را جستجو می‌کند.

۲. حذف کلمات از جستجو: وقتی قبل از کلمه‌ای در جستجوی خود از علامت منفی (-) استفاده می‌کنید، آن را از نتایج جستجو حذف می‌کند، به عنوان مثال، اگر می‌خواهید گوشی‌های هوشمند را جستجو کنید، اما نمی‌خواهید آیفون‌ها را در آن قرار دهید، گوشی هوشمند -آیفون را در نوار جستجو تایپ کنید. نتایج، محتوای مرتبط را نشان می‌دهد، بدون توجه به مواردی که کلمه «آیفون» در آن‌ها وجود دارد؛ همچنین می‌توانید جلوی هر کلمه‌ای که می‌خواهید در صورت لزوم روی آن تاکید کنید، علامت مثبت (+) اضافه کنید.

۳. جستجو در یک سایت خاص: اگر می‌خواهید نتایج یک سایت را ببینید، از سایت و به دنبال آن نشانی وب سایت مورد نیاز استفاده کنید؛ برای مثال، اگر تعطیلات رسمی امارات متحده عربی را فقط از Gulf News جستجو می‌کنید، «سایت تعطیلات عمومی امارات متحده عربی: gulfnews.com» را تایپ کرده و جستجو را بزنید. گوگل تمام مقالات مربوط به تعطیلات رسمی امارات را جستجو می‌کند، اما فقط از gulfnews.com. نتایج جستجو شامل پیوندهایی از سایر وب سایت‌ها نخواهد بود.

۴. انجام دو جستجو به طور همزمان: اکثر ما عادت داریم در یک زمان به دنبال یک کلمه یا عبارت باشیم. ابتدا «R۲D۲» و سپس «C۳PO» را جستجو کنید. باید عبارات جستجو را اضافه کنید، سپس آن‌ها را با «AND» یا «OR» جدا کنید. اگر از آنچه به دنبال آن هستید، مطمئن نیستید، گوگل می‌تواند جستجوها را ترکیب کند.

۵. جست‌وجوی محتوا از سایت‌های مشابه: اگر فکر می‌کنید همه مقاله‌های سایت مورد علاقه خود را خوانده‌اید، اما همچنان می‌خواهید مطالب مشابه بیشتری بخوانید، این یک ترفند ضروری است. یک ابزار قدرتمند جستجوی گوگل است که می‌تواند به شما کمک کند مکان‌های جدیدی را برای مرور پیدا کنید. عبارت جستجوی «مرتبط یا related»: را تایپ کنید، URL سایت مورد علاقه خود را اضافه کرده و سپس جستجو را بزنید. نتایج جستجو محتوای سایت‌های مرتبط یا مشابه را نشان می‌دهد.

۶. جستجوی فایل‌ها: در اینجا ترفند دیگری وجود دارد که می‌تواند در وقت شما صرفه جویی کند. فرض کنید به دنبال یک PDF، Word یا هر سند دیگری هستید؛ «نوع یا filetype» را در ابتدای جستجوی خود تایپ کنید، سپس نوع فایل را اضافه کنید. اگر PDF است، کلمه یا عبارت جستجو را اضافه کنید، سپس «نوع فایل:pdf» را اضافه کنید.

۷. استفاده از «نماد عام» در جستجوی عبارت: اگر می‌خواهید عبارات، نقل قول‌ها یا اشعار را جستجو کنید، اما در مورد برخی از کلمات مطمئن نیستید، آن‌ها را با یک ستاره جایگزین کنید. در حین جستجوی گوگل، نماد ستاره به عنوان یک «عام» ترجمه می‌شود که شامل مکان‌ها شده و گوگل تلاش می‌کند کلمات از دست رفته را پر کند.

۸. تعاریف و ریشه شناسی کلمات را بیاموزید: اگر می‌خواهید تعریف، معنی، مترادف‌ها و کاربرد هر کلمه‌ای را بررسی کنید، می‌توانید با تایپ کردن «تعریف یا define» و سپس کلمه‌ای که می‌خواهید بدانید، این کار را انجام دهید. در این صورت گوگل محتوایی را که با معیارها مطابقت ندارد، مانند داستان‌های هالیوود یا رویدادهای جاری، نادیده می‌گیرد.

۹. تلفن اندروید خود را پیدا کنید: اگر نمی‌توانید تلفن اندرویدی خود را پیدا کنید، عبارت find my phone را جستجو کنید تا آن را بر روی نقشه پیدا کنید یا زنگ آن را به صدا درآورید. همچنین می‌توانید از راه دور دستگاه خود را ایمن کنید یا اگر فکر می‌کنید گم شده یا به سرقت رفته است، همه محتویات آن را پاک کنید.

۱۰. جاهایی را که می‌توانید فیلم تماشا کنید، جستجو کنید: اگر می‌خواهید فیلمی را تماشا کنید، اما نمی‌دانید در کدام سینما یا پلتفرم‌های پخش جریانی هستند، می‌توانید با تایپ کردن «movie یا فیلم:» و سپس نام فیلم جستجو کنید. نتایج جستجو زمان‌های نمایش یا نحوه تماشای آنلاین آن را به شما نشان می‌دهد، چه با خرید آن یا از طریق OTT.

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *