گوگل در مسیر اپل‌شدن: نصب خارج از استور اپلیکیشن در اندروید ۱۴ محدود می‌شوداندروید ۱۳ حدودا ۶ ماه پس از انتشار عمومی، روی تنها پنج درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده و حال‌که شماری از کاربران به این سیستم‌عامل دسترسی دارند، نخستین شایعه‌های مربوط‌به اندروید ۱۴ در شبکه‌های اجتماعی ظاهر شده‌اند. نسخه‌ی توسعه‌دهنده‌ی اندروید ۱۴ احتمالاً تا نهایتا یک‌ونیم ماه دیگر منتشر می‌شود.

بر اساس گزارش Android Authority، یکی از تغییرات مهم اندروید ۱۴ روی نحوه‌ی دانلود اپلیکیشن اثر می‌گذارد. مطابق تغییرات رؤیت‌شده در کد اندروید، جدیدترین نسخه‌ی این سیستم‌عامل اپلیکیشن‌هایی را که مخصوص نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید هستند مسدود می‌کند.

گوگل دائماً توسعه‌دهندگان را به به‌روزرسانی اپلیکیشن‌هایشان ترغیب می‌کند تا همیشه بهترین تجربه در جدیدترین نسخه‌ی اندروید به کاربر ارائه شود. رهنمودهای جدید گوگل پلی اعلام می‌کنند که اپلیکیشن‌ها باید حداقل روی اندروید ۱۲ متمرکز باشند، نه نسخه‌های قدیمی‌تر.

پیش‌نیاز موردبحث صرفاً شامل اپلیکیشن‌هایی می‌شود که از طریق گوگل پلی در دسترس قرار می‌گیرند. این یعنی کاربر می‌تواند از طریق سایدلود (بارگیری جانبی)، اپلیکیشن‌هایی را که برای نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید توسعه داده شده‌اند از منابع دیگر دانلود کند. همچنین اگر قبلاً یک‌بار اپلیکیشن‌های قدیمی را دانلود کرده باشید، گوگل پلی به شما امکان می‌دهد بار دیگر آن را روی گوشی خود دانلود کنید.

ظاهراً گوگل قصد دارد در قابلیت بارگیری جانبی اندروید ۱۴ تغییر مهمی ایجاد و آن را محدودتر کند. هدف گوگل جلوگیری از پخش گسترده‌تر بدافزارها است. احتمالاً بارگیری جانبی اپلیکیشن‌های ساخته‌شده برای اندروید ۶ و نسخه‌های قدیمی‌تر، در اندروید ۱۴ غیرممکن خواهد شد.

به دلیل تغییرات، نصب اپلیکیشن‌های قدیمی از طریق گوگل پلی به‌طور کامل مسدود می‌شود. اندروید ۱۴ همچنین بارگیری جانبی این اپلیکیشن‌ها را غیرممکن می‌کند.

این شایعه در حالی دست‌به‌دست می‌شود که به ادعای یک افشاگر خوش‌سابقه، اپل برای اولین بار بارگیری جانبی اپلیکیشن‌های آیفون را ازطریق iOS ۱۷ ممکن می‌کند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *