گوگل به دنبال عصبی کردن کاربران استگوگل ساعاتی پیش قابلیت‌های جدیدی برای اپلیکیشن Google Messages معرفی کرد، از جمله امکان ریپلای کردن پیام‌ها و همچنین تنظیم کردن یادآور برای پیامک. شماری از بهترین قابلیت‌های جدید گوگل مسیج نیازمند دسترسی به پروتکل RCS هستند. این پروتکل فعلاً در ایران قابل دسترس نیست، اما گوگل با تمام توان در همکاری با توسعه‌دهندگان و اپراتورهای مخابراتی در تلاش است RCS را به استانداردی همه‌گیر برای پیام‌رسانی تبدیل کند. همین تلاش‌ها باعث شده است سازگاری با RCS در برخی دستگاه‌ها گیج‌کننده باشد.

به گزارش ورج، RCS استانداردی خبرساز است که از مدت‌ها پیش کار روی آن شروع شده و به‌عنوان جایگزینی برای SMS شناخته می‌شود. کارشناسان می‌گویند RCS در آینده به زیرساخت اصلی برای پیام‌رسانی بر بستر شبکه‌های موبایلی تبدیل خواهد شد.

RCS ازطریق اینترنت کار می‌کند (نه پهنای باند اپراتور) و به همین دلیل می‌تواند از تعداد قابل‌توجهی قابلیت جدید نظیر رمزنگاری، ارسال محتوای چندرسانه‌ای، امکان تعامل‌ با پیام‌ها و موارد دیگر پشتیبانی کند. ساناز اهری، از اعضای تیم اندروید، می‌گوید هدف نهایی گوگل عبور کامل از SMS و تبدیل RCS به استاندارد همگانی است: «از دریچه‌ی نگاه گوگل، ما معتقدیم که تمامی کاربران اندروید باید به امکان پیام‌رسانی ازطریق وای‌فای دسترسی داشته باشند.»

اهری اعتقاد دارد که به‌خاطر اپل، RCS هنوز به استانداردی همگانی تبدیل نشده است. او می‌گوید روزانه مکالمات فراوانی بر بستر SMS در بین گوشی‌های مجهز به اندروید و iOS ردوبدل می‌شود و اکنون وقتش رسیده که شرکت‌ها قبول کنند از دوران SMS گذر کرده‌ایم. ساناز اهری می‌گوید که برای افزایش کاربران RCS باید کل صنعت با هم همکاری کند.

قابلیت ریپلای پیام در نسخه جدید گوگل مسیج Google Messages

قابلیت ریپلای به پیام به گوگل مسیج اضافه می‌شود، البته به شرطی که به RCS دسترسی داشته باشید

شماری از قابلیت‌های جدید اپلیکیشن مسیج منحصربه‌ RCS نیستند و گوگل تلاش کرده است نسخه‌ی ساده‌ی این سرویس را نیز با امکانات جدید به‌روزرسانی کند. کاربران اندروید از این پس می‌توانند ویدیوهای یوتیوب را در داخل اپلیکیشن مسیج مشاهده کنند. همچنین اگر مسیج تشخیص دهد که جزئیات زمان یا تاریخ در داخل پیام ذکر شده، به‌صورت خودکار به شما توصیه می‌کند برای آن یادآور تعیین کنید یا سراغ علامت‌گذاری تقویم گوشی بروید.

در گوشی‌های پیکسل، گلکسی S22، گلکسی زد فولد ۴ و گلکسی زد فلیپ ۴، نسخه‌ی جدید گوگل مسیج به‌صورت خودکار پیام‌های صوتی را به متن تبدیل می‌کند. گوگل همچنین گفته است که برای سازگاری بیشتر با سایر سرویس‌ها، آیکون اپلیکیشن‌های Messages و Phone و Contacts را به‌روزرسانی می‌کند. گوگل بخش جدیدی به مسیج اضافه می‌کند که حاوی پیام‌های کاری خواهد بود.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *