پهپاد مرموز روسیه، با یک توانایی بحث‌برانگیز / عکس


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، پهپاد اس ۷۰ اوخونتیک پیشرفته‌ترین پرنده بدون سرنشین نظامی روسیه است که در اساس برای همراهی با جنگنده نسل پنجم سوخو ۵۷ در جنگ‌های شبکه‌ محور طراحی شده است.

این پرنده مجهز به تجیهزات به روز شناسایی است و با تکیه بر هوش مصنوعی می‌تواند دست به عملیات بزند. پیش از این تصویری از این پرنده در حال پرواز کنار سوخو ۵۷ در رسانه‌ها منتشر شده بود.

اوخونتیک با موتور توربوجت ای‌ال ۳۱ می‌تواند با سرعت ۱۰۰۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کند و بردش به بیش از ۶ هزار کیلومتر می‌رسد.

این پهپاد می‌تواند تا ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم انواع مهمات را در محفظه‌های درونی خود حمل کند که نشان از توانایی بالای رزمی آن دارد.

پهپاد مرموز روسیه، با یک توانایی بحث‌برانگیز / عکس

در طرح روسیه برای جنگ‌های آینده گروهی از این پهپادهای پیشرفته توسط یک فروند هواپیمای سوخو ۵۷ به پرواز در می‌آیند و کنترل آن‌ها با جنگنده نسل پنجم خواهد بود.

توانایی پرواز خارج از جو

یوری ناتوف مورخ نظامی روس به قابلیت این پرنده بدون سرنشین برای پرواز در ارتفاع بسیار زیاد اشاره می‌کند و از توانایی آن برای پرواز در خارج از پرده برداشته است.

این توانایی یک پیش شرط دارد که هنوز محقق نشده است. پیشرانه کنونی اوخونتیک توانایی لازم برای پرواز خارج از جو را ندارد و برای این کار باید پیشرانه‌ای جدید ساخته شود.

البته کارشناسان نظامی غربی به این ماجرا به دیده شک می‌نگرند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *