پرواز تاکسی‌ها در نزدیکی پاریس / عکس


یک بالگرد برقی با پره‌های متعدد در روز پنجشنبه، اولین پرواز خود را در نزدیکی پاریس به انجام رساند. این تاکسی پرنده در حال آماده شدن برای انجام پروازهای تجاری از سال ۲۰۲۴ است.

بالگرد آزمایشی ولوکوپتر، که شبیه به یک هواپیمای بدون سرنشین بزرگ با هشت پره است، همراه با یک مسافر، از فرودگاه پونتواز – کورمی(Pontoise-Cormeilles) خارج از پاریس به پرواز درآمد و در حالی که هواپیماهای دیگر در محدوده بودند، برای مدت کوتاهی در هوا پرسه زد.

پرواز تاکسی‌ها در نزدیکی پاریس / عکس

درک هوک(Dirk Hoke) مدیر عامل شرکت آلمانی ولوکوپتر، می‌گوید که در ۱۸ ماه آینده، بالگردها برای دریافت مجوز پرواز آماده خواهند شد و او امیدوار است که تا سال ۲۰۲۴، زمانی که پاریس بازی‌های المپیک تابستانی را برگزار می‌کند، پروازهای تجاری کوتاه مدت آغاز شود.

این شرکت می‌خواهد هواپیمای دو سرنشینش را در نهایت به صورت کاملاً خودکار و تنها با حضور مسافران به آسمان بفرستد، اما اذعان دارد که هنوز از نظر زیرساخت‌ها، یکپارچگی فضای هوایی و پذیرش عمومی فعالیت‌های زیادی باید انجام شود.

پل استون(Paul Stone) که یک خلبان آزمایشی است می‌گوید که سیستم هدایت پرواز برقی دیجیتال و پره‌های متعدد این بالگرد، باعث شده که پرواز با آن بسیار ساده‌تر از پرواز با بالگردهای سنتی باشد.

او توضیح می‌دهد: در یک بالگرد، زمانی که یک سیستم کنترل را حرکت می‌دهید، سه مورد رخ می‌دهد و این یک تمرین برای هماهنگی است. در این بالگرد، آنها تمام این دشواری‌ها را از بین بردند و سیستم‌های کنترل بسیار ساده‌تری در هر محور وجود دارد. وی افزود که این همان چیزی است که پرواز را آسان‌تر می‌کند.

والری پکرس(Valérie Pecresse)، رئیس منطقه ایل دوفرانس(Ile-de-France) در حومه پاریس، می‌گوید که این منطقه از این نوآوری، حمایت مالی کرده است، زیرا او می‌خواهد اولین پرواز سرنشین‌دار با استفاده از یک هواپیمای عمود پرواز در اینجا انجام شود.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *