هکرها راه سوءاستفاده از هوش مصنوعی را پیدا کردند / عکس


چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT همچنان در سرخط خبرگزاری‌ها حضور دارد، اما این نام حالا به‌دلیل سوءاستفاده هکرها از توانایی‌های این ابزار قدرتمند دوباره خبرساز شده است. گزارشی جدید از یک شرکت امنیت سایبری نشان می‌دهد که هکرها و حتی افراد مبتدی که دانش زیادی در برنامه‌نویسی ندارند، با کمک این هوش مصنوعی بدافزار یا ابزارهای لازم برای اعمال مجرمانه خود را توسعه داده‌اند.

متخصصان شرکت امنیت سایبری Check Point Research (CPR) می‌گویند با بررسی چند انجمن گفت‌وگوی زیرزمینی متوجه شده‌اند که مجرمان سایبری با کمک هوش مصنوعی ChatGPT درحال خلق ابزارهای سرقت اطلاعات، رمزگذاری و دیگر بدافزارها هستند.

هکرها راه سوءاستفاده از هوش مصنوعی را پیدا کردند / عکس

عده‌ای از این مجرمان با کمک این هوش مصنوعی برنامه‌های خود را بهینه‌سازی می‌کنند، اما برخی از آن‌ها که مهارت زیادی در برنامه‌نویسی ندارند، با ChatGPT برنامه‌های خود را از صفر خلق می‌کنند. درنتیجه، گفته می‌شود که این چت‌بات می‌تواند یکی از مهم‌ترین موانع پیش روی افراد برای ورود به دنیای جرایم سایبری را برطرف کند.

ChatGPT می‌تواند در ساخت ابزارها به هکرها کمک کند

این افراد همچنین با کمک ChatGPT دست به خلق نرم‌افزارهای کمکی برای فعالیت‌های خود می‌زنند. یک هکر می‌گوید از این هوش مصنوعی استفاده کرده است تا مارکت‌پلیسی بسازد تا هکرها بتوانند نه‌تنها کالاهای مسروقه و غیرقانونی، بلکه مواد مخدر و سلاح‌های گرم خود را بفروشند. تمام پرداخت‌ها در این مارکت‌پلیس با کمک رمزارزها انجام می‌شود. پیش‌تر در مطلبی به شما گفته بودیم که هکرها با ChatGPT به کشف راه‌های حمله به سایت‌ها مشغول شده‌اند.

هکرها راه سوءاستفاده از هوش مصنوعی را پیدا کردند / عکس

«سرگی شیکِویچ»، از مدیران Check Point می‌گوید: «ChatGPT از دید مجرمان سایبری جذاب است. در هفته‌های اخیر مشاهده کرده‌ایم که هکرها از این برنامه برای خلق کدهای مخرب خود استفاده کرده‌اند. ChatGPT این پتانسیل را دارد که با ایجاد یک سکوی پرتاب به کار هکرها سرعت ببخشد. همان‌طور که این ابزار می‌تواند کمک‌حال توسعه‌دهندگان در برنامه‌نویسی باشد، می‌تواند برای اهداف شوم هم استفاده شود.»

این گزارش مدعی است ابزارهایی که آن‌ها تاکنون دیده‌اند، نسبتاً ساده بوده‌اند، اما احتمالاً زمان زیادی طول نخواهد کشید تا شاهد توسعه ابزارهای پیشرفته با این هوش مصنوعی باشیم.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *