هشدار جدی اندروید به کاربران | این‌گونه اپلیکیشن‌های مخرب را شناسایی کنیدبرای کمک به مردم برای جلوگیری از دانلود برنامه‌های مخرب، اندروید فهرستی از پرچم‌های قرمز را منتشر کرده است که کاربران می‌توانند مراقب آن باشند.

اندروید در یک پست وبلاگی می‌گوید: «کلاهبرداران از روش‌های مختلفی برای فریب دادن افراد به دانلود برنامه‌های مضر استفاده می‌کنند تا به داده‌های شخصی خود دسترسی پیدا کنند.»

در ادامه آمده است: «سناریوهای زیر را در نظر بگیرید تا مشخص کنید آیا یک برنامه می‌تواند کلاهبرداری باشد یا خیر.

تماس غیرمنتظره

اولین پرچم قرمزی که اندروید به آن اشاره می کند دریافت یک پیام غیرمنتظره است. غول فناوری گفت: «پیام‌های غیرمنتظره باید مشکوک باشند. کلاهبرداران اغلب پیام‌های متنی یا ایمیل قانع‌کننده‌ای ارسال می‌کنند. به عنوان مثال، ممکن است ادعا کنند که شما ارسال یا پست صوتی را از دست داده‌اید. این معمولاً برای اینکه شما را مجبور به دانلود یک فایل یا برنامه مملو از بدافزار انجام دهد.»

یک برنامه از شما می خواهد کاری انجام دهید

اگر برنامه ای از شما بخواهد که تنظیمات دستگاه خود را بدون هیچ دلیلی تغییر دهید، ممکن است مخرب باشد.

خیلی خوب است که درست باشد

هر برنامه‌ای که ادعا می‌کند عملکرد دستگاه شما را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشد ممکن است داده‌های حساس شما را دنبال کند. اندروید خاطرنشان می‌کند که این موضوع در مورد برنامه‌هایی که ادعا می‌کنند محتوایی را ارائه می‌دهند که انتظار دارید برای آن هزینه کنید، یکسان است.

اشتباهات املایی و دستوری

چهارمین پرچم قرمزی که باید مراقب آن باشید، پیام‌ها و برنامه‌هایی هستند که دارای خطاهای املایی و گرامری هستند. اینها احتمالاً از سوی کلاهبرداران است، زیرا سازمان‌های قانونی به ندرت مرتکب این اشتباه‌ها می‌شوند.

چگونه از خود محافظت کنید

اندروید توصیه می‌کند که اگر در مورد برنامه‌ای مطمئن نیستید دانلود کنید، به وب سایت رسمی مراجعه کنید.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *