نقش باورنکردنی هکرهای کره‌ شمالی در ساخت موشک‌های اتمیسازمان جاسوسی کره‌جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد هکرهای کره‌شمالی در پنج سال گذشته، مبلغ هنگفت ۱٫۲ میلیارد دلار رمزارز و سایر دارایی‌های دیجیتال را از اهدافی در سرتاسر جهان سرقت کرده‌اند. سرویس اطلاعات ملی کره‌جنوبی فاش کرد در سال ۲۰۲۲ عملیات‌های مربوط به حدود نیمی از دارایی‌هایی که کره‌شمالی سرقت کرده (۶۲۶ میلیون‌دلار)، انجام شده است.

به‌نوشته‌ی Gizmodo، هکرهای کره‌شمالی بیش‌ از ۷۸ میلیون‌ دلار از شرکت‌ها و اهداف مستقر در کره‌جنوبی سرقت کرده‌اند. آژانس جاسوسی کره‌جنوبی انتظار دارد میزان حمله‌های سایبری کره‌شمالی در سال ۲۰۲۳ افزایش یابد و هدف آن‌ها بیشتر سرقت فناوری‌های پیشرفته‌ی مرتبط با نیروگاه‌های هسته‌ای و تراشه‌ها و صنایع دفاعی خواهد بود.

سرویس اطلاعات ملی کره‌جنوبی می‌گوید: انتظار داریم کره‌شمالی در سومین سال از برنامه‌ی توسعه‌ی پنج‌ساله‌ی خود و در سال ۲۰۲۳، به سرقت فناوری‌های مهم و جمع‌آوری اطلاعات دیپلماتیک و امنیتی به‌منظور دستیابی به اهداف سیاسی خود ادامه دهد.

علاوه‌براین، کره‌شمالی احتمالاً همچنان به سرقت رمزارزها ادامه خواهد داد. سرویس اطلاعات ملی توضیح داد هکرهای این کشور ازجمله بهترین سارقان رمزارز و سایر دارایی‌های دیجیتال در جهان هستند. درواقع، FBI اعتقاد دارد کره‌شمالی مسئول سرقت حدود ۶۲۵ میلیون‌ دلار از پلتفرم Axie Infinity در مارس گذشته است؛ اتفاقی که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین سرقت‌ رمزارزی تاریخ یاد می‌شود.

پس‌ از تشدید تحریم‌های اقتصادی سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ که در پاسخ به آزمایش سلاح‌ها و موشک‌های هسته‌ای کره‌شمالی، صادرات کالاهایی مثل زغال‌سنگ، منسوجات و غذاهای دریایی این کشور را ممنوع کرد، دزدان دیجیتال تمرکز خود را روی افزایش مهارت‌های سرقت از بازارهای رمزارزهای معطوف کردند.

تحریم‌های سازمان‌ ملل باعث شد کره‌شمالی بیشتر روی جرایم سایبری تمرکز کند. به‌گفته‌ی کارشناسان آمریکایی و بین‌المللی، این کشور حدود یک‌سوم سرمایه‌های سرقت‌شده را برای تأمین مالی برنامه‌های موشکی خود استفاده کرده است. درواقع، کره‌شمالی به‌عنوان یکی از مهم‌ترین تهدیدهای سایبری جهان شناخته می‌شود.

تا نوامبر سال جاری، کره‌شمالی ۳۴ آزمایش تسلیحاتی را با حدود ۸۸ موشک بالستیک و کروز انجام داده است. این کشور در ماه نوامبر نیز دو موشک بالستیک قاره‌پیما را آزمایش کرد که به‌گفته‌ی کارشناسان، می‌تواند با آن‌ها هر نقطه از ایالات‌ متحده را هدف قرار دهد.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *