نبرد تمام عیار خودروسازان اروپایی با شرکت‌های چینی


تاوارس قبلاً گفته بود خودروسازان چینی باید هنگام صادرات خودروهای خود به اروپا مشمول همان تعرفه‌هایی شوند که برندهای اروپایی هنگام ارسال خودروهای خود به چین با آن مواجه می‌شوند. تاوارس گفت که برندهای چینی برای واردات خودرو به اتحادیه اروپا باید ۱۰ درصد تعرفه بپردازند، درحالی‌که خودروسازان اروپایی برای واردات خودروهای ساخت اروپا به چین تعرفه بین ۱۵ تا ۲۵ درصدی می‌پردازند.

نبرد تمام عیار خودروسازان اروپایی با شرکت‌های چینی

بیشتر بخوانید:

آیا سفر در زمان برای انسان‌ها امکان‌پذیر می‌شود؟

قدرتمندترین بمب‌ اتمی جهان کجاست؟

همان‌طور که می‌دانید رقابت همواره خوب بوده و این موضوع نه تنها در صنعت خودرو بلکه در تمامی جنبه‌ها باید وجود داشته باشد. رقابت باعث می‌شود شرکت‌ها محصولات بهتر را با قیمتی نسبتاً ارزان‌تر تولید کنند تا مشتریان بیشتری را جذب خود نمایند. با این وجود کارلوس تاوارس رئیس استلانتیس علاقه چندانی به حضور خودروهای برقی ساخت چین در اروپا ندارد! او می‌گوید صنعت خودروی اروپا می‌بایستی خود را آماده جنگی وحشتناک با برندهای چینی کند. به خاطر اینکه هزینه‌های تولید خودرو در چین بسیار پایین‌تر از اروپاست، خودروهای صادراتی از پرجمعیت‌ترین کشور جهان به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از خودروهای مونتاژ شده در اروپا هستند.

نبرد تمام عیار خودروسازان اروپایی با شرکت‌های چینی

یکی دیگر از مقامات فعال در صنعت خودرو که رئیس شرکت تأمین قطعات خودرویی فورویاست اظهار می‌دارد خودروسازان چینی به‌طور معمول یک خودروی برقی را حدود ۱۰۵۰۰ دلار ارزان‌تر از برندهای اروپایی می‌سازند. پاتریک کولر مدیر اجرایی فورویا که اخیراً نیز شرکت هِلا را خریداری کرده می‌گوید شکاف هزینه‌ها برای اروپا خطرناک از آمریکا خواهد بود چراکه خودروهای چینی با تعرفه بالاتری وارد آمریکا می‌شوند. کارلوس تاوارس نیز در مصاحبه با اصحاب رسانه گفته است:

قوانین اروپا باعث می‌شوند یک خودروی ساخت اروپا حدود ۴۰ درصد گران‌تر از خودروی قابل‌مقایسه ساخت چین باشد. اگر اتحادیه اروپا تغییری در وضعیت کنونی ندهد صنعت خودروی اروپا به همان سرنوشت صنعت پانل‌های خورشیدی این قاره دچار خواهد شد. من فکر می‌کنم این داستان را قبلاً نیز دیده‌ایم. سناریویی بسیار تاریک… اما نباید بگذاریم چنین اتفاقی رخ دهد.

نبرد تمام عیار خودروسازان اروپایی با شرکت‌های چینی

تاوارس راه‌حلی برای مقابله با برندهایی همچون سایک، بی وای دی و جیلی ندارد اما می‌گوید صنعتی سازی مجدد اروپا با احیای ظرفیت تولید کم شده می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ها و تولید خودروهایی با قیمت‌های رقابتی‌تر در برابر نمونه‌های چینی شود. او همچنین معتقد است سیاست تجاری متفاوت برای حفاظت از تولید خودرو در اروپا راه‌حلی معتبر خواهد بود. تاوارس می‌گوید اگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد اروپا با کاهش تولید خودرو و انتقال تولید برخی محصولات به کشورهایی با هزینه‌های تولید پایین‌تر مواجه خواهد شد.

۵۸۳۲۱Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *