موتورسواری بدون ترس از زمین خوردن امکان‌پذیر شد / عکس


اولین اسکوتر برقی جهان با فناوری حفظ خودکار تعادل توسط استارتاپ لایگر موبیلیتی (Liger Mobility) در نمایشگاه اتو اکسپوی هند رونمایی شد. همان‌طور که قابل‌حدس است، این اسکوتر بدون نیاز به کمک راکب می‌تواند همواره تعادل خود را روی دو چرخ حفظ کند. با اتکا به این ویژگی، ضمن ارتقای ایمنی، استفاده از اسکوترها بیش از پیش راحت‌تر می‌شود.

مهندسین لایگر موبیلیتی برای حفظ تعادل اسکوتر برقی خود، از انواع سنسورهای پیشرفته و الگوریتم‌های نرم‌افزاری کمک گرفته‌اند. این سنسورها و الگوریتم‌ها با پایش و تنظیم مداوم وضعیت اسکوتر، از واژگون‌شدن آن جلوگیری می‌کنند.

موتورسواری بدون ترس از زمین خوردن امکان‌پذیر شد / عکس

اسکوتر برقی لایگر موبیلیتی به یک موتور قدرتمند (از دید نشریات هند) مجهز است. درباره قدرت تولیدی این موتور اطلاعاتی در دست نیست، ولی استارتاپ هندی می‌گوید امکان دستیابی به نهایت سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت به‌لطف آن وجود دارد. در رابطه با ظرفیت باتری نیز جزئیاتی منتشر نشده است، اما می‌دانیم که تا ۶۰ کیلومتر مسافت نیازی به شارژ مجدد نیست. براساس بیانیه رسمی، شارژ کامل باتری این اسکوتر برقی ۲ ساعت طول می‌کشد.

تکنولوژی خودتعادلی، اسکوتر الکتریکی لایگر موبیلیتی را به گزینه‌ای مناسب برای کسانی که دارای نقص حرکتی و معلولیت جسمی هستند، تبدیل می‌کند. جالب اینکه این اسکوتر قادر است خود را با حرکات بدن راکب نیز تطبیق دهد تا حفظ تعادل در هر شرایطی تضمین شود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *