معجزه ایلان ماسک / وقتی تویوتا در گرد و غبار تسلا محو می‌شود!


تسلا تولید خودروهای برقی را با ضرر و زیان زیادی شروع کرد. اما حالا این شرکت اوضاع خوبی دارد و به همه ثابت می‌کند که با تولید خودروی برقی هم می‌توان سود قابل توجهی به جیب زد! حالا وضعیت تسلا آنقدر خوب است که از فروش هر خودرو، هشت برابر بیشتر از خودروساز کهنه‌کار و با سابقه‌ای مثل تویوتا سود کسب می‌کند!

معجزه ایلان ماسک / وقتی تویوتا در گرد و غبار تسلا محو می‌شود!

یکی از دلایلی که خودروسازان سنتی را در عرضه خودروهای برقی به تأخیر انداخت، ضررهای مکرر و نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان بود. طبیعتاً کمپانی بزرگی همانند تویوتا تجربه زیادی در زمینه ساخت خودروهای پرفروش و سودآور دارد. علی‌رغم این موضوع، برند محبوب ژاپنی در عرصه خودروهای الکتریکی کمی از رقبا عقب‌تر است و کماکان بر تولید طیف گسترده‌ای از مدل‌های درون‌سوز و هیبریدی پافشاری می‌کند.

بیشتر بخوانید:

گزارش دقیق ایرانی از ماهواره معروف جهانی علیه ادعاهای چمران و زاکانی!

از تعقیب شدن در خواب تا از دست دادن دندان؛ خواب‌هایی که می‌بینیم چه تعبیری دارند؟

تسلا و کسب سود بیشتر تنها با 4 مدل

در مقابل تسلا اکنون فقط 4 مدل تمام الکتریکی مدل S، مدل X، مدل 3 و مدل Y را روی خطوط تولید خود دارد. آخرین محصول این شرکت کراس‌اوور کوچک مدل Y است که از مارس 2020 در خیابان‌ها تردد می‌کند. از آن تاریخ تاکنون این شرکت هیچ مدل جدیدی معرفی نکرده و با توجه به شواهد و قرائن بعید به نظر می‌رسد پیکاپ سایبرتراک تا پایان سال آینده وارد بازار شود.

معجزه ایلان ماسک / وقتی تویوتا در گرد و غبار تسلا محو می‌شود!

با احتساب این‌ها، کسب هشت برابر سود بیشتر از تویوتا توسط تسلا، در نوع خود بسیار جالب و قابل تأمل است. این شرکت که در روزگاری نه چندان دور اوضاع مالی وخیمی داشت، دو سال است که به‌طور مداوم هر فصل را با سودآوری پشت سر می‌گذارد. براساس گزارش وب‌سایت Electrek میزان گردش مالی تسلا در سه‌ماهه سوم امسال به بیش از 3 میلیارد دلار می‌رسد!

اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات شویم، باید بگوییم تسلا در سه‌ماهه سوم 2022 میزان سود خالص خود را 3.29 میلیارد دلار اعلام کرده است. حال آنکه این رقم برای تویوتا در مدت مشابه برابر با 3.15 میلیارد دلار است. از آنجایی که تویوتا در این مدت 8 برابر خودروی بیشتری به فروش رسانده، کارشناسان نتیجه می‌گیرند میزان سود تسلا از فروش هر خودرو به همین مقدار بیشتر از کمپانی ژاپنی است.

معجزه ایلان ماسک / وقتی تویوتا در گرد و غبار تسلا محو می‌شود!

گفتنی است تویوتا مالکیت تقریباً 3 درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد. نکته جالب اینکه تویوتا این میزان سهم را با پرداخت 50 میلیون دلار در سال 2010 خریداری کرده بود. حالا تسلا این مبلغ را در عرض دو روز کسب می‌کند!

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *