قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام را شبیه توییتر می‌کند! / عکس


اینستاگرام با معرفی ویژگی‌های جدیدی به استقبال سال 2023 می‌رود. یکی از ویژگی‌ها Notes نام دارد که روشی جدید برای به اشتراک گذاشتن افکار فقط با استفاده از متن و ایموجی است. ویژگی جدید بعدی Candid Stories است که با الگوبرداری از شبکه اجتماعی BeReal طراحی شده است.

علاوه بر این موارد، اینستاگرام روی ویژگی‌های دیگری از جمله Group Profiles برای اشتراک‌گذاری محتوا در پروفایل و Collaborative Collections ویژگی مناسب برای کاربرانی که به دنبال روشی متفاوت برای جمع‌آوری پست‌های جالب هستند، کار می‌کند.

بیشتر بخوانید:

این پرنده ترسناک به تنهایی معادل ۶ جنگنده اف‌ ۳۵ قدرت دارد / عکس

ویژگی خیره‌کننده لپ‌تاپ‌های آینده اپل

این موشک بالستیک «تهدیدی بزرگ» برای آمریکا شده / عکس

قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام را شبیه توییتر می‌کند! / عکس

قابلیت Notes: روشی ساده برای به‌اشتراک‌گذاری افکار

یکی از قابلیت‌ها، «Notes » نام دارد که به موجب آن کاربران می‌توانند شبیه توییتر، متن‌های بسیار کوتاه و یادداشت ارسال کنند. گفته می‌شود با وجودی که در ظاهر این ویژگی شبیه توییت کردن است، اما نمی‌تواند جایگزین توییتر شود.

کاربران با استفاده از Notes می‌توانند 60 کاراکتر متن و ایموجی ارسال کنند. این در حالی است که در توییتر امکان ارسال توییت‌های 280 کاراکتری وجود دارد. همچنین این متن‌ها در فید ظاهر نخواهند شد. کاربران اینستاگرام تنها می‌توانند چنین متن‌هایی با گروه محدودی از افراد به اشتراک بگذارند و به صورت حباب‌های کوچک چت در بالای عکس پروفایل در قسمت دایرکت مسیج نمایان می‌شوند.

قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام را شبیه توییتر می‌کند! / عکس

ویژگی Candid Stories با الگوبرداری از BeReal

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید اینستاگرام که قرار است ابتدا در آفریقای جنوبی به صورت آزمایشی در دسترس کاربران قرار بگیرد، Candid Stories نام دارد که با الگوبرداری از شبکه اجتماعی BeReal توسعه یافته است. شبکه اجتماعی BeReal در بین برخی کاربران سراسر جهان محبوبیت خوبی کسب کرده است.

این شبکه اجتماعی از کاربران می‌خواهد روزی یک بار تصویری واقعی از خودشان به اشتراک بگذارند، در غیر این صورت نمی‌توانند پست‌های سایر دوستان خود را مشاهده کنند. به نظر می‌رسد قابلیت جدید Candid Stories اینستاگرام نیز با الگوبرداری از BeReal طراحی شده تا بتواند توجه کاربران را جلب کند.

به گزارش وال استریت ژورنال، اینستاگرام اوایل سال جاری تأیید کرد که این ویژگی را آزمایش می‌کند و Candid Stories ابتدا به صورت آزمایشی از سه‌شنبه آینده در آفریقای جنوبی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام را شبیه توییتر می‌کند! / عکس

ویژگی Group Profiles

ویژگی بعدی Group Profiles نام دارد که به موجب آن کاربران می‌توانند محتواهایی را به‌صورت اشتراکی در یک پروفایل منتشر کنند و این محتواها در نمایه آنها باقی می‌ماند. اینستاگرام اعلام کرده این ویژگی به‌زودی در دسترس کاربران قرار می‌گیرد. وال استریت ‌ژورنال در آخرین گزارش خود به این موضوع اشاره کرده که اینستاگرام قابلیت Group Profiles را در کانادا، شیلی و تایوان آزمایش می‌کند.

قابلیت‌های جدیدی که اینستاگرام را شبیه توییتر می‌کند! / عکس

ویژگی Collaborative Collections

در کنار ویژگی‌های مطرح شده، اینستاگرام روی قابلیت دیگری به نام Collaborative Collections نیز کار می‌کند. کاربرانی که به دنبال روشی متفاوت برای جمع‌آوری پست‌های جالب با هدف اشتراک‌گذاری با دوستان خود هستند، این قابلیت برای آنها کاربرد دارد و می‌توانند پست‌ها را در گروه‌ها یا دایرکت مسیج اشتراک بگذارند.

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *