فیلم | درگیری دو پهپاد اوکراینی و روسی در آسمانبراساس گزارشی تازه، به‌نظر می‌رسد که روسیه و اوکراین نبردی به سبک داگ‌فایت‌های جنگ جهانی اول انجام داده‌اند. طبق ویدیوهای منتشرشده، یک پهپاد اوکراینی توانسته یک کوادکوپتر DJI Mavic روسیه را سرنگون کند.

در ویدیویی که توسط Clash Report منتشر شده است، جزئیات واضحی مشخص نیست، اما تغییر ناگهانی زاویه دوربین در پهپاد اوکراینی احتمالاً نشانه‌ای مبنی بر برخورد آن با پهپاد روسی است. در ادامه می‌توانیم ببینیم که کوادکوپتر روسیه به‌سرعت به سمت زمین سقوط می‌کند یا حداقل از صحنه می‌گریزد.

در این ویدیو به نظر می‌رسد که پهپاد اوکراین مخفیانه پهپاد روسی را زیر نظر می‌گیرد و سپس ناگهان کوادکوپتر دشمن را از کار می‌اندازد. با توجه به اینکه انتهای ویدیو به‌درستی مشخص نیست، نمی‌توان گفت که پهپاد روسیه سقوط کرده و منهدم می‌شود یا خیر.

مبارزه هوایی پهپاد اوکراین با پهپاد روسیه

از سوی دیگر، عده‌ای از کاربران به وجود حرف Z روی بدنه این پهپاد اشاره کرده و صحت این ویدیو را زیر سؤال برده‌اند. برخی می‌گویند این ویدیو شاید برای اهداف پروپاگاندا ساخته شده است، چرا که در طول این جنگ احتمالاً نمونه‌های چنین اقداماتی را دیده‌ایم.

برای مثال، روزنامه واشنگتن پست تأیید کرده است که «شبح کی‌یف» واقعی نبوده و صرفاً به وجود آمده تا به افزایش آگاهی در خصوص جنگ اوکراین و جلب حمایت عمومی برای این کشور کمک کند. با این حال، حقیقت درباره بسیاری از این موارد هرگز به‌طور قطع مشخص نخواهد شد.

این دومین نمونه از نبردهای هوایی بین پهپادهای روسیه و اوکراین است. این دو کشور معمولاً برای کسب اطلاع از مواضع دشمن از پهپادها استفاده می‌کنند. کوادکوپتر DJI Mavic یک پهپاد تصویربرداری حرفه‌ای است که از دوربین ۴/۳ CMOS هاسلبلاد استفاده می‌کند. این پهپاد می‌تواند موانع را در تمامی زاویه‌ها تشخیص داده و حداکثر ۴۶ دقیقه پرواز کند.

پیش‌تر یکی از مجریان تلویزیونی اوکراین ویدیویی از یک نبرد هوایی بین پهپادهای این کشور و روسیه را منتشر کرده بود. در آن ویدیو هم پهپاد اوکراینی موفق به شکست‌دادن پهپاد روسی شده بود.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *