عکس | چری به دنیای آفرودهای جذاب قدم گذاشت


امروزه چینی‌ها فعالیت‌های بسیاری در حوزه صنعت خودرو دارند و از انواع شاسی بلندها و سدان‌ها گرفته تا خودروهای آفرودی را تولید می‌کنند. یکی از خودروسازان به‌نامِ چینی، شرکت گریت وال است که چندی پیش به خاطر عرضه سری تانک معروف شد و با این حرکت زیرکانه، نسل آفرودرهای بازار را به سمت و سوی جدیدی هدایت کرد.

معرفی اجمالی جتور TX

جتور TX

یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین شاسی بلندهای گریت وال، تانک ۳۰۰ است که در خانواده تانک جزو بهترین‌ها به شمار می‌رود. گریت وال تانک ۳۰۰ تقلیدی از فورد برانکو خواهد بود و بنا بر آنچه گزارش شده، شرکت همیشه در صحنه چری قصد دارد با زیرمجموعه خود، جتور، رقیبی برای تانک گریت وال عرضه کند.

در صورتی که این خودرو از سوی چری در بازار عرضه شود، امید است که وارد بازارهای روسیه و ایران گردد. چری در ابتدا از جتور تی ۱ رونمایی کرده بود، ولی در حال حاضر این خودرو با نام جتور تی ایکس شناخته می‌شود. شاسی بلند جتور TX در سال جاری معرفی شده بود و امروز تصاویر این خودروی شاسی بلند منتشر شده و انتظار می‌رود این محصول چری استانداردی برای سایر خودروهای جتور شود.

جتور TX

بنا بر آنچه رسانه‌های چینی اعلام کرده‌اند، جتور قرار است در دو نسخه کوتاه و بلند راهی بازار شود. نسخه بلندقامت این خودرو دارای ظرفیت ۷ سرنشین است و نسخه کوتاه آن احتمالا فضای کافی برای ۵ سرنشین را فراهم می‌کند. استاندارد طول این خودروی آفرودی ۴.۸ متر و فاصله محوری آن ۲.۸ متر برآورد شده است.

جتور TX

زیر کاپوت آفرودر جذاب چری یک پیشرانه ۱.۶ لیتری توربوشارژ یا ۲ لیتری توربو قرار خواهد گرفت و شاید چری طی سال‌های آینده از قوای محرکه هیبریدی برای این محصول رونمایی کند. همان‌طور که گفتیم این خودرو رقیبی سرسخت برای تانک ۳۰۰ خواهد بود و با این اوصاف می‌بایست سیستم چهار چرخ محرک داشته باشد.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *