عکس | مشخصات فنی و آپشن های کوییک GX (کوییک آپشنال فیس لیفت) اعلام شد


گروه خودروسازی سایپا اخیرا کوییک GX و کوییک آر GX را در قالب طرح پیش فروش یکساله عادی ویژه دی ماه به بازار عرضه کرد. در همین راستا قصد داریم شما را با مشخصات و امکانات این دو محصول سایپا آشنا کنیم. گفتنی است سایپا در ابتدا قصد داشت کوییک آپشنال فیس لیفت را با نام S آپشنال به بازار عرضه کند، اما سرانجام برای آن نام GX را در نظر گرفت و آن را در دو مدل تک رنگ و دو رنگ روانه بازار کرد.

مشخصات فنی کوییک GX

شرکت سایپا برای کوییک GX و کوییک جی ایکس آر موتور جدید M15GSI را در نظر گرفت که از هدرز و فناوری زمان‌بندی متغییر سوپاپ‌های ورودی نیز بهره می‌برد. مهندسان سایپا سرسیلندر این پیشرانه را نسبت به نسخه معمولی آن ارتقا دادند و برای پاشش سوخت و جرقه زنی نیز ساختار جدیدی را در نظر گرفتند. این پیشرانه 1.5 لیتری 4 سیلندر خطی و 8 سوپاپ می‌تواند قدرتی حداکثر برابر با 92 اسب بخار و گشتاور 137 نیوتن‌متر را تولید کند.

کوییک GX

تغییراتی که مهندسان برای این پیشرانه در نظر گرفتند باعث شده تا نسبت به نسخه معمولی خود سوخت کمتری مصرف کند. همچنین ساختار پاشش سوخت و جرقه زنی باعث شده تا رانندگان در دوره‌های پایین‌تر به گشتاور بیشتری دسترسی داشته باشند. یک گیربکس ۵ سرعته دستی نیز وظیفه انتقال قدرت از این پیشرانه به چرخ‌های جلو را برعهده دارد.

امکانات رفاهی و ایمنی کوییک جی ایکس

کوییک GX به عنوان نسخه آپشنال کوییک S از امکانات رفاهی و ایمنی متعددی بهره می‌برد. این خودرو از لحاظ ظاهری دارای رینگ آلومینیومی 14 اینچی بوده و نسخه آر آن نیز با بدنه‌ای دو رنگ تولید می‌شود.

از امکانات رفاهی و ایمنی کوییک جی ایکس می‌توان به سامانه مالتی پلکس، ترمز ABS و EBD، رهیاب ماهواره‌ای، سنسور باد تایرها، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، دوربین دنده عقب، سنسور پارک دنده عقب، غربیلک فرمان چرمی، تهویه الکتریکی دستی، تریم داخلی چرم و پارچه، چراغ روشنایی روز، سنسور نور، بلوتوث، نمایشگر لمسی 7 اینچی با قابلیت نمایش صفحه موبایل و دو ایربگ ایمنی SRS اشاره کرد.

قیمت کوییک GX

شرکت سایپا هنوز قیمت کارخانه ای کوییک جی ایکس و جی ایکس آر را اعلام نکرده است. این خودروساز در پیش فروش یکساله ویژه دی ماه خود نیز برای کوییک جی ایکس پیش‌پرداخت ۱۱۲ میلیون تومانی و برای کوییک آر جی ایکس نیز پیش‌پرداخت ۱۱۷ میلیون تومانی را در نظر گرفت که با توجه به این پیش‌پرداخت‌ها می‌توان انتظار داشت قیمت کارخانه آنها در زمان تحویل به بیش از ۲۱۰ میلیون تومان برسد.

227227Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *