عکس | لحظه پرتاب موشک هایپرسونیک مشهور از یک جنگنده


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کینژال موشک هایپرسونیک بالستیک و یکی از شش سلاح استراتژیک مدرن روسیه است که با سر جنگی ۵۰۰ کیلوگرمی ترکیب مخوفی از سرعت و قدرت را به نمایش می‌گذارد.

بیشتر بخوانید:

کینژال در صورت پرتاب از جنگنده میگ ۳۱ به برد ۲۰۰۰ کیلومتر و در صورت شلیک از بمب‌افکن توپولف تی‌یو ۲۲ به برد ۳۰۰۰ کیلومتری می‌رسد. تصویر زیر لحظه پرتاب یک موشک کینژال نصب شده روی جنگنده رهگیر میگ‌ ۳۱ را نشان می‌دهد.

عکس | لحظه پرتاب موشک هایپرسونیک از یک جنگنده

طراحی کلی کینژال همان فناوری موشک بالستیک پیشرفته اسکندر است که در بخش هدایت برای حرکت با سرعت سوپرسونیک دچار تغییراتی شده است.

این موشک با وزن بالا و سر جنگی ۵۰۰ کیلوگرمی با سرعت ۱۲ ماخ به هدف می‌خورد. انرژی جنبشی حاصل از این برخورد چیزی حدود ۱۷ گیگاژول (معادل انفجار ۴ تن تی‌ان‌تی) خواهد بود.

کینژال علاوه بر سر جنگی متعارف می‌تواند به کلاهک هسته‌ای مجهز شود.

عکس | لحظه پرتاب موشک هایپرسونیک از یک جنگنده

بر اساس ادعای روسیه کینژال می‌تواند اهداف متحرک را هدف قرار دهد و به عنوان سلاحی ضدکشتی به کار رود. از این رو برخی کارشناسان به این موشک لقب «قاتل سوپرکریر (ناو هواپیمابر)» داده‌اند.

این موشک به جای استفاده از فناوری‌های متداول هایپرسونیک چون موتور اسکرم‌جت و گلایدر هایپرسونیک، از تکنولوژی کلاسیک موشک‌های بالستیک بهره برده است.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *