عکس| تغییر عجیب چهره سلبریتی‌ها با استفاده از هوش مصنوعی


محققان «دیزنی» ابزار جدید هوش مصنوعی با نام « FRAN» توسعه داده‌اند که می‌تواند چهره بازیگران را به تناسب نیاز فیلم یا سریالی که در آن بازی می‌کنند، پیر یا جوان کند. این ابزار تغییر سن، چهره را در سریع‌ترین زمان ممکن و با دقت بالایی انجام می‌دهد.

هوش مصنوعی FRAN از داده‌های مربوطه استفاده می‌کند و تصمیم می‌گیرد کدام قسمت‌های صورت فرد مورد نظر باید تغییر کتد تا چهره وی پیرتر یا جوان‌تر به نظر برسد. این ابزار با اضافه کردن چین و چروک‌ها و خطوطی روی قسمت‌هایی از صورت، چهره را پیرتر می‌کند و با برداشت برخی خطور و چروک‌ها می‌تواند فرد مورد نظر را جوان‌تر نشان دهد.

نمونه‌های اولیه‌ای از کار با این ابزار جدید هوش مصنوعی در قالب ویدیو و تصاویری از سوی دیزنی به اشتراک گذاشته شده است. این فناوری، نسبت به نمونه‌های ابتدایی مشابه خودش، از قدرت و دقت بالاتری برخوردار است. با این وجود، دیزنی اعلام کرده ابزار مبتنی بر هوش مصنوعی جدیدش هنوز در مرحله توسعه قرار دارد و باید برخی تغییرات به آن اعمال شود.

عکس| تغییر عجیب چهره سلبریتی‌ها با استفاده از هوش مصنوعی

برای مثال وقتی FRAN چهره فردی را بسیار پیر می‌کند، نمی‌تواند متناسب با آن تغییراتی روی موی سر وی اعمال کند و این تغییرات تنها روز چهره فرد منعکس می‌شود. در واقع ابزار جدید هنوز قادر نیست موهای فرد را نیز سفید کرده و به صورت کلی وی را پیرتر نشان دهد، بلکه این تغییرات تنها روی صورت اعمال می‌شود.

باید دید در ادامه این ابزار هوش مصنوعی جدید تا چه اندازه می‌تواند جایی برای خود در صنعت سینما باز کند.

۲۲۷۲۲۷



Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *