عکس | اولین ربات دنیا در سال 1773 ساخته شد!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این ربات باستانی به مرور زمان فراموش شد زیرا مردم در قرن هجدهم قادر به درک این تکه فناوری نبودند، به خصوص مکانیسم چشمگیر پشت ربات که بسیار جلوتر از زمان آنها بود. برخی از مردم این ربات را به دلیل توانایی‌هایی که انجام می‌داد، «نویسنده» نامیدند.

عکس | اولین ربات دنیا در سال 1773 ساخته شد!

مردی با دید آینده نگر که توانست این ربات را بسازد پیر ژاکه دروز بود. پیر اولین ساعت ساز پشت برند معروف اتوماتا بود. پیر در سوئیس متولد شد و همیشه به ساعت ها و به طور خاص نحوه کار آنها علاقه داشت. او از دوران کودکی ساعت‌های قدیمی را از بین می‌برد تا سیستم پیچیده درون آن را کشف کند.

حتی تا به امروز، اعتقاد بر این است که پیر ژاکه دروز بهترین ساعت ساز زمان خود است. در سال ۱۷۷۲ او می خواست واقعاً قدرت فناوری را به جهان نشان دهد.

به همین دلیل است که پیر تصمیم گرفت یک ماشین نوشتن قابل برنامه ریزی ایجاد کند. با کمک این پسر هنری لوئیس ژاکه دروز و یک دوست خوب ژان فردریک لشو، پیر موفق شد بیش از ۶۰۰۰ قطعه مکانیکی سفارشی ایجاد کند که نویسنده را خلق کند.

عکس | اولین ربات دنیا در سال 1773 ساخته شد!

هنگامی که این خلاقیت ها به مردم ارائه شد، مردم به سادگی شگفت زده شدند. برخی که مکانیسم پیچیده را درک نمی‌کردند، فکر می‌کردند که این ماشین‌ها در واقع توسط نوعی قدرت شیطانی تسخیر شده‌اند، در حالی که بسیاری دیگر آنها را به دلیل ظاهرشان با اسباب‌بازی‌های ساده اشتباه گرفتند.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *