شناسایی و بازداشت جاسوس عربستان در توییتر / عکس


یکی از کارمندان سابق توییتر با نام «احمد ابوآمو» به دلیل جاسوسی برای کشور عربستان سعودی به سه سال و نیم زندان محکوم شده است. ابوآمو بین سال‌های 2013 تا 2015 در توییتر مشغول به کار بوده و در این مدت از سمت خود به عنوان مدیر مشارکت رسانه‌ای خاورمیانه و شمال آفریقا شرکت، برای دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران منتقد دولت عربستان و ارسال آنها به مقامات سعودی استفاده کرده است.

رویترز در گزارش خود توضیح می‌دهد که ابوآمو یک ساعت 42 هزار دلاری از یک مقام سعودی به عنوان هدیه و همچنین دو حواله 100 هزار دلاری دریافت کرده است. در مقابل، او اطلاعات دو کاربر توییتر، از جمله شماره تلفن و تاریخ تولد آنها را فاش کرده است.

همچنین براساس شهادت یک ماموری FBI، ابوآمو پس از ترک شرکت در سال 2015 نیز به تلاش‌های خود برای نفوذ در توییتر برای تأیید حساب‌های سعودی یا حذف پست‌های برجسته شده توسط دولت سعودی ادامه داده است.

کارمند سابق توییتر در آگوست امسال به اتهاماتی از جمله اقدام به عنوان مأمور یک دولت خارجی و همچنین کلاهبرداری، پولشویی و جعل سوابق محکوم شده بود. او اولین بار در سال 2019 همراه با یکی دیگر از کارمندان توییتر به دسترسی به هزاران حساب توییتر برای دولت عربستان متهم شده بود. کارمند دوم که «علی الزباره» نام دارد، قبل از محکوم شدن، آمریکا را ترک کرد.

مجازات سنگین برای جاسوس عربستان در توییتر / عکس

عربستان سعودی برای انتشار محتوای ضد دولتی در شبکه‌های اجتماعی، مجازات‌های سختی تعیین کرده است. یک شهروند سعودی در اوایل سال جاری میلادی به دلیل توییت اعتراض آمیز خود نسبت به دولت این کشور به 34 سال زندان و فرد دیگری به 16 سال زندان محکوم شده بود.

براساس شهادت «پایتر زاتکو»، رئیس سابق امنیت توییتر، عربستان سعودی احتمالا تنها دولت خارجی نیست که برای نفود به این شرکت تلاش کرده است. او اوایل سال جاری میلادی همچنین مدعی شده بود که دولت‌های هند و چین نیز نمایندگان خود در این شرکت را دارند.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *