شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پرسرعت و باکیفیت خواهد شدبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلام اینکه راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع اینترنت نیست گفت: شبکه ملی اطلاعات یک شبکه پرسرعت و باکیفیت در سراسر کشور خواهد بود که در این بستر قرار است خدمات باکیفیتی ارائه شود؛ اینترنت نیز یکی از خدماتی خواهد بود که در این بستر به مردم ارائه خواهیم کرد. در واقع هرچه سرعت و کیفیت این شبکه بیشتر باشد، اینترنت با سرعت و کیفیت بیشتری در دسترس مردم خواهد بود.

جزئیات اتصال تمام پیام رسان های داخلی به یکدیگر

وزیر ارتباطات در ادامه گفته‌های خود بیان کرد: تعداد بالای پیام رسان های داخلی هم فرصت و هم تهدید است. در واقع تنوع پیام رسان‌ها باعث ایجاد حق انتخاب می‌شود که همین موضوع یک فرصت خواهد بود، اما از سوی دیگر از اینکه مردم نمی‌توانند در تمام پیام رسان‌ها حضور داشته باشند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند نیز یک تهدید به شمار می‌رود.

زارع پور تاکید کرد: در همین راستا این وزارتخانه برای حل این مشکل یک برنامه ویژه را در نظر گرفته است که به واسطه آن تا دهه فجر یا حداکثر تا پایان سال تمام پیام رسان های بومی به یکدیگر متصل خواهند شد.

227227Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *