سلاح آخرالزمانی روسیه با توان ایجاد امواج عظیم رادیواکتیوبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اژدرهای جدید روسیه با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای به زیردریایی‌های اتمی بلگورود تحویل داده می‌شوند.

دیمیتری کیسلیوف مجری مشهور روس اوایل سال ۲۰۲۲ مدعی شده بود که این سلاح خوفناک می‌تواند امواج وحشتناکی با ارتفاع بیش از ۱۰۰ متر از آب‌های رادیواکتیو ایجاد کند.

این مجری مدعی شده است که قدرت سلاح اتمی پوسایدون می‌تواند به ۱۰۰ مگاتن برسد که عدتی دیوانه‌وار بزرگ است. برای مقایسه بد نیست بدانید که بمب اتمی هیروشما ۷ هزار بار ضعیف‌تر از این عدد بود و چنان صحنه وحشتناکی خلق کرد.

برخی کارشناسان البته با ادعای ۱۰۰ مگاتنی بودن قدرت پوسایدون چندان موافق نیستند و آن را اغراق شده می‌دانند. بمب تزار که قوی‌ترین بمب هسته‌ای تاریخ است ۵۰ مگاتن قدرت داشت.

نباید نادیده انگاشت که چنین سلاحی در صورت استفاده اثرات مخربی بر محیط زیست و موجودات دریایی خواهد گذاشت.

دنیل اندر استاد دانشگاه یوتا و پژوهشگر محیط زیست در این باره می‌گوید: «تمام سلاح‌های اتمی برای طبیعت مضر هستند. آمریکا نیز سال‌ها پیش آزمایش‌های اتمی چون آزمایش بیکر را با اثرات بسیار مخرب در دریا انجام دادند.»

اژدر پوسایدون را می‌توان به کلاهک‌های متعارف نیز مجهز کرد و علیه نیروی دشمن به کار برد.

در نهایت حتی اگر تمام ادعاها درباره پوسایدون درست باشد باز هم هولناک‌ترین سلاح جهان بمب‌های هسته‌ای هستند که در خشکی منفجر می‌شوند و اثرات ویرانگرشان در تصور نمی‌گنجد.

هنوز اطلاعات چندانی درباره اژدر پوسایدون در دسترس نیست اما گفته می‌شود که طول آن حدود ۲۰ متر است و حدود ۱۰ هزار کیلومتر برد دارد.

منبع: نیوزویک

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *