سخنگوی دولت: فیلترینگ اینترنت بستری برای کوچ مردم به پیام‌رسان های ملیبه گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سخنگوی دولت با بیان اینکه فیلترینگ به‌گونه‌ای تدبیر شده است که مردم از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی کوچ کنند، اعلام کرد این فیلترینگ مسکن مقطعی است.

«علی بهادری جهرمی» طی نشست روز جمعه خود در حوزه علمیه مشهد با اشاره به اینکه فیلترینگ موقتی است، گفت: «این فیلترینگ به‌گونه ای تدبیر شده است که مردم از پیام‌رسان خارجی به پیام‌رسان داخلی کوچ کنند. البته این فیلتر مسکن مقطعی است.»

همچنین سخنگوی دولت در این نشست توسعه شبکه ملی اطلاعات را از برنامه‌های اصلی این حوزه و روندی رو به رشد عنوان کرد.

بیشتر بخوانید:

کشفی حیرت‌آور| با سفیده تخم‌مرغ آب را تصفیه کنید!

حساب «عیسی مسیح» در توییتر به لطف مدیریت ایلان ماسک، تیک آبی گرفت!

با فروش آیدی تلگرام یک‌شبه پولدار شوید!

رشد ۴۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات

در این نشست، سخنگوی دولت بر سیاست دولت در حوزه فضای مجازی مبنی بر شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد. آنطور که ایرنا از او نقل کرده، بهادری جهرمی در این نشست گفت: «در طول هشت سال گذشته شبکه ملی اطلاعات کمتر از ۱۰ درصد پیشرفت داشته، اما در یک سال اول دولت ۳۰ درصد رشد و در مجموع ۴۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.»

وام ۵۰۰ میلیونی برای بازی‌های انیمیشن

سخنگوی دولت در خصوص فیلترینگ پیام‌رسان‌های خارجی به تدبیر برای کوچ مردم از پیام‌رسان‌های خارجی به داخلی اشاره کرد.

وی همچنین به موضوع حمایت از بازی‌های انیمیشنی حوزه کودک و نوجوان با رویکرد ایرانی-اسلامی با وام ۵۰۰ میلیون تومانی اشاره کرد و گفت: «از سوی دیگر، صندوق هنر و سایر فعالیت‌های فرهنگی و هنری قرآنی در این خصوص مدنظر قرار گرفته‌اند.»

بهادری جهرمی تأکید کرد: «دولت به صورت تمام‌قد از مجموعه‌های ارزشی مانند حوزه علمیه حمایت می‌کند، اما این حمایت باید به‌گونه‌ای باشد که این نهاد وابسته نباشد.»

۲۲۷۳۲۱Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *