رقیب چینی ایرباس و بوئینگ اولین پرواز خود را انجام داد


اولین هواپیمای COMAC C919 چین به اولین مشتری خود، یعنی شرکت هواپیمایی China Eastern Airlines (CEA) تحویل داده شد و به آسمان‌ها رفت. C919 اولین هواپیمای مسافربری ساخت چین است که مطابق استانداردهای بین‌المللی ساخته شده و می‌تواند به رقابت با ایرباس و بوئینگ برود.

هواپیمای C919 در روز تحویل اولین پرواز خود را انجام داد و از فرودگاه بین‌المللی پودونگ شانگهای به فرودگاه بین‌المللی هونگ‌کیائو شانگهای رفت. این محصول حالا رسماً به‌عنوان عضوی از ناوگان هوایی شرکت CEA محسوب می‌شود و قرار است از بهار 2023 پروازهای تجاری خود را شروع کند.

هواپیمای COMAC C919 قادر به حمل 164 مسافر در دو کلاس مختلف است؛ 8 صندلی برای کلاس بیزنس و 156 صندلی برای کلاس اکونومی اختصاص داده شده. صندلی‌های وسط در کلاس اکونومی 1.5 سانتی‌متر عریض‌تر از صندلی‌های کناری هستند تا مسافران احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

چرا این نقشه ۹۰ ساله یک شاهکار است؟

رقیب چینی ایرباس و بوئینگ اولین پرواز خود را انجام داد

هواپیمای مسافربری C919 چین به رقابت با ایرباس و بوئینگ می‌رود

این هواپیما طراحی ایرودینامیک و سیستم پیشران پیشرفته‌ای دارد و در ساخت آن از مواد باکیفیت استفاده شده است. مهندسان چینی می‌گویند انتشار آلودگی‌های کربنی در C919 کمتر شده و مصرف سوخت آن بهینه‌تر است. تولید این هواپیما از آن جهت اهمیت دارد که حقوق مالکیت معنوی آن در اختیار خود چین است.

چین همواره در حال تقویت حضور خود در بازار هواپیماهای باریک‌پیکر بوده و امیدوار است که بتواند رقابت جدی‌تری با ایرباس و بوئینگ داشته باشد. ساخت C919 از سال 2008 شروع شد، اما در طول این سال‌ها اطلاعات کمی از آن منتشر شد. پیش‌تر چندین ماه قبل در خبری گفتیم که این هواپیما توانسته است یک پرواز آزمایشی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

C919 یک هواپیمای دوموتوره است که با توجه به پیکربندی‌های خاص خود می‌تواند در هر پرواز بین 4000 تا 5500 کیلومتر مسافت را طی کند. شرکت COMAC امیدوار است که تا سال 2035 بتواند یک سوم بازار هواپیماهای باریک‌پیکر چین و یک پنجم بازار هواپیماهای جهان را در اختیار بگیرد.

58321Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *