رشد فوق‌العاده گسترش ۵G با یک میلیارد کاربر تا پایان سال


اریکسون، سازنده تجهیزات مخابراتی در آخرین گزارشش می‌گوید، تا پایان سال یک میلیارد مشترک در سراسر جهان به ۵G متصل خواهند شد؛ درحالی‌که نسل چهارم اینترنت بی‌سیم، تاکنون دراختیار بیش از پنج میلیارد مشترک قرار گرفته است. اریکسون پیش‌بینی می‌کند که رشد ۴G تا پایان سال به اوج خود می‌رسد و ۵G برای جایگزینی استانداردهای ارتباطی رایج رقابت می‌کند. نزدیک‌به ۳۵ درصد از کاربران تلفن همراه در آمریکای شمالی تا پایان سال ۲۰۲۲ می‌توانند به نسل پنجم اینترنت متصل شده و از سرعتی بسیار سریع‌تر از اینترنت LTE بهره‌مند شوند؛ اما طبق گفته اریکسون، برای استفاده از آن باید هزینه بیشتری بپردازند.

بیشتر بخوانید:

عکس | مورچه‌ها خود را در شیر غرق می‌کنند؟

عکس | زیبایی خیره‌کننده پرندگانی که شکار انسان می‌شوند!

تصاویر | برابوس، ماشین مخصوص آن‌ها که بنز معمولی را نمی‌پسندند

رشد فوق‌العاده گسترش ۵G با یک میلیارد کاربر تا پایان سال

اریکسون می‌گوید، ۲۵ درصد از اپراتورهایی که ۵G را در سطح جهانی ارائه می‌کنند، نزدیک‌به ۴۰ درصد هزینه بیشتر دریافت می‌کنند و به‌نظر می‌رسد این موضوع در ایالات متحده به ماجرایی پیچیده تبدیل شده است. در Verizon که یکی از بزرگ‌ترین اپراتورهای تلفن همراه و ارائه‌دهنده اینترنت جهان محسوب می‌شود، کاربران برای دسترسی به باند میانی ۵G، به طرح نامحدود پریمیوم نیاز خواهند داشت؛ چراکه سرویس‌های نامحدود ارزان‌تر آن، سرعتی مشابه LTE ارائه می‌دهند.

از سوی دیگر، تمام سرویس‌های T-Mobile نیز شامل ۵G میان‌باند می‌شود؛ اما افرادی که از ابتدایی‌ترین طرح آن یعنی Essentials با قیمت ۶۰ دلار در ماه استفاده می‌کنند، همواره درمعرض اولویت‌بندی داده‌ها قرار می‌گیرند و هنگام ترافیک شبکه، سرعت پایین‌تری دریافت خواهند کرد. این در حالی است که با پرداخت هزینه‌ی ۸۵ دلاری، می‌توانند از طرح Magenta Max برخوردار شوند که میزان مصرف کاربر و ترافیک شبکه، تأثیری در کاهش سرعت آن نخواهد داشت.

اریکسون می‌گوید، روند استفاده از سرعت اینترنت برای ترغیب مشتریان به پرداخت هزینه‌ی بیشتر ادامه دارد. از طرفی، این قیمت‌گذاری‌ها رو به افزایش است و ۲۴ درصد از کسانی که از اینترنت ۵G برخوردار هستند، از آن برای ایجاد انگیزه در مصرف‌کنندگان جهت استفاده از سرعت بالاتر و پرداخت هزینه‌ی بیشتر بهره می‌برند. براساس گزارش اریکسون، انتظار می‌رود امکان استفاه از ۵G برای بسیاری از کاربران فراهم شود، اما باید برای پرداخت هزینه‌های این فناوری نیز آماده باشند.

۵۸۳۲۱Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *