راه بروید تا تلفن‌همراهتان شارژ شود!به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، برداشت انرژی مفهوم جدیدی نیست؛ خطی از فناوری است که به تبدیل انرژی مانند گرما و نور به انرژی الکتریکی برای تامین انرژی دستگاه‌ها در طول مسیر می‌پردازد.

این دستگاه که توسط دانشیار تاکشی یوشیمورا ساخته شده، تنها دو سانتی‌متر قطر دارد و مجهز به یک قطعه فلزی U شکل است که ذره‌بین پویا نامیده می‌شود.

یوشیمورا توضیح می‌دهد: «از آنجایی که انتظار می‌رود دستگاه‌های الکترونیکی از نظر انرژی کارآمدتر شوند، امیدواریم این اختراع به تحقق دستگاه‌های الکتریکی پوشیدنی خود شارژ شونده کمک کند.»

برداشت انرژی از این طریق بسیار عملی است؛ زیرا می تواند انرژی جنبشی را از ارتعاش به انرژی الکتریکی تبدیل کند و تحت تأثیر آب و هوا قرار نگیرد. رویکرد جدیدتر امکان تبدیل قدرت 90 برابر بیشتر از ارتعاشات ایجاد شده توسط حرکت معمولی راه رفتن انسان را فراهم می کند.

این تیم روی برداشت‌کننده‌های انرژی ارتعاشی کار کرده‌اند که از اثر پیزوالکتریک استفاده می‌کنند، این اثر زمانی رخ می‌دهد که برخی از مواد در پاسخ به فشار اعمال شده، بار الکتریکی یا ولتاژ تولید می‌کنند.

این فناوری می تواند به ارتعاشات غیر ثابت مانند حرکت راه رفتن اجازه دهد تا نیروی الکتریکی تولید کند تا دستگاه های پوشیدنی کوچک مانند ساعت های هوشمند یا ردیاب های تناسب اندام یا حتی تلفن های هوشمند و یا هدفون های بی سیم شارژ شوند.

227227Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *