دوئل روسیه و موشک‌های مشهور آمریکا در اوکراین/ عکس


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، فرمانده پدافند هوایی روسیه در زاپوروژیا مدعی شد که با دریافت بروزسانی‌های جدید نرم‌افزاری از این پس پدافند روسیه قادر به رهگیری و انهدام راکت‌ها و موشک‌های شلیک‌شده از سیستم هیمارس است.

ریانووستی به نقل از این فرمانده روس نوشته است: «با ارتقای نرم‌افزاری جدید هیمارس برای پدافند روسیه تبدیل به یک هدف معمولی شده است. ما به راحتی موشک‌های شلیک شده را می‌بینیم و سرنگون می‌کنیم.» او مدعی شده است که واحد تحت امرش پس از دریافت بروزسانی نرم‌افزاری تا کنون ۱۰ موشک هیمارس را رهگیری و نابود کرده‌اند.

یکی از وظایف اصلی سیستم‌های پدافندی کشف و تشخیص مسیر حرکت پرتابه‌های دشمن است که با محاسبات پیچیده صورت می‌گیرد و از این رو بخش بزرگی از کار جدای از سخت‌افزار به عهده نرم‌افزارهایی است که با استفاده از الگوریتم‌های دقیق این کار را ممکن می‌کنند. این نرم‌افزارها با پیشرفت سلاح‌های تهاجمی نیاز به ترمیم و بروزرسانی پیدا می‌کنند.

هیمارس توپخانه موشکی

هیمارس سیستم پرتابگر راکت چندگانه یا توپخانه موشکی آمریکا است که در دهه ۹۰ میلادی توسعه داده شد. این سیستم قابلیت شلیک پرتابه‌های گوناگون از راکت‌ ام‌ال‌آراس تا موشک ATACMS را داراست.

روسیه و نابود کردن موشک‌های مشهور آمریکا در اوکراین/ عکس
توپخانه موشکی هیمارس

برد این توپخانه بسته به نوع تسلیحات متغیر است و از ۹ کیلومتر شروع می‌شود و تا ۵۰۰ کیلومتر هم می‌رسد.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده روسیه برای پاسخ به هیمارس سیستم راکت‌انداز تورنادو – اس را به میدان نبرد اوکراین آورده است.

در حالی که برد راکت‌های هیمارس در اختیار اوکراین حدود ۸۰ کیلومتر است، روسیه مدعی شده که با سیستم تورنادو – اس می‌تواند با همان دقت هیمارس اهدافی در عمق بیشتر را هدف قرار دهد.

روس‌ها مدعی هستند که سیستم تورنادو – اس از هیمارس چابکتر است و در کمتر از ۳ دقیقه آماده پرتاب راکت می‌شود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *