خطر امنیتی بزرگ برای پرسنل ارتش آمریکا با فروش یک دستگاه به ظاهر ساده / عکس


این داده‌ها شامل اثر انگشت، اسکن عنبیه چشم، عکس، نام و توضحات افراد، عمدتا از عراق و افغانستان می‌شود.

نیویورک تایمز در گزارش خود توضیح می‌دهد که گروهی از محققان با نام Chaos Computer Club به رهبری «ماتیاس مارکس»، شش دستگاه از این دستگاه‌ها را در eBay خریداری کرده‌اند که اکثر آنها کمتر از ۲۰۰ دلار ارزش داشته‌اند. براساس این گزارش، آنها روی کارت حافظه یکی از دستگاه‌ها، نام، ملیت، عکس، اثر انگشت و اسکن عنبیه ۲۶۳۲ نفر را پیدا کردند.

سایر داده‌های موجود در کارت حافظه دستگاه نشان می‌دهد که از آن در نزدیکی قندهار، افغانستان و در تابستان سال ۲۰۱۲ استفاده شده است. دستگاه دیگری در سال ۲۰۱۳ در اردن مورد استفاده قرار گرفته است و حاوی اثر انگشت و اسکن عنبیه گروه کوچکی از پرسنل ارتش آمریکا می‌شود.

خطر امنیتی بزرگ برای پرسنل ارتش آمریکا با فروش یک دستگاه ساده / عکس

براساس راهنمای این دستگاه‌ها، از آنها برای شناسایی شورشیان، تأیید اتباع محلی و کشورهای ثالث که به پایگاه‌های ایالات متحده دسترسی داشتند و ارتباط افراد با رویدادها استفاده می‌شد.

واکنش ارتش آمریکا به این گزارش

سرتیپ ژنرال «پاتریک اس. رایدر»، سخنگوی وزارت دفاع به تایمز گفت: «با توجه به اینکه ما اطلاعات موجود در دستگاه‌ها را بررسی نکرده‌ایم، این بخش قادر به تأیید صحت داده‌های ادعا شده یا اظهارنظر دیگری در مورد آن نیست. دپارتمان درخواست دارد هر دستگاهی که تصور می‌شود حاوی اطلاعات شناسی شخصی است، برای تجزیه و تحلیل بیشتر بازگردانده شود.»

با توجه به حساسیت اطلاعات، این گروه قصد دارد تا هر گونه اطلاعات شناسایی شخصی موجود در آنها را حذف کند. محقق دیگری به این موضوع اشاره کرده که افرادی که اطلاعات آنها در این دستگاه یافت شده، حتی اگر هویت خود را تغییر داده باشند، دیگر ایمن نیستند و دولت ایالات متحده باید آنها را به عنوان پناهنده بپذیرد.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *