خرابکاری بزرگ آیفون ۱۴ در پیست اسکیبراساس گزارشی جدید از خط ۹۱۱ منطقه گالاتین، واقع در ایالت مونتانا ایالت متحده، حدود ۲۸ دستگاه آیفون ۱۴ اپل، به اشتباه هشدارهای سیستم تشخیص تصادف خود را ارسال کرده‌اند. این گزارش به هشدارهای متعدد در بازه ۱ تا ۱۵ دسامبر اشاره دارد. پس از آنکه امدادگران به مبدا رسیدند، متوجه شدند که نه تنها هیچ مورد اضطراری وجود نداشته، بلکه افرادی در یک کمپ اسکی در حال گذران وقت بودند!

۲۸ هشدار اشتباه توسط سیستم تشخیص تصادف آیفون ۱۴

فناوری تشخیص تصادف خودرو اپل، یک ویژگی خلاقانه است که امسال برای اولین بار به‌ همراه سری آیفون ۱۴ معرفی شد. این یک اقدام نجات‌بخش محسوب می‌شود که تا به‌حال، افراد متعددی را پس از تصادف نجات داده است. این سیستم هفته گذشته موفق شد جان یک زن را نجات داده و با اطلاع حادثه تصادف به همسر و نیروهای امدادی، بار دیگر نجات‌بخش جان انسان شد.

بااین‌حال، ویژگی مذکور نیز مانند بسیاری از فناوری‌های دیگر از اشتباه در امان نیست. سیستم تشخیص تصادف آیفون از انواع حسگرها و داده‌ها برای شناسایی حادثه اتومبیل و هشدار به مقامات استفاده می‌کند. در این گزارش آمده که از اول دسامبر، تمامی تماس‌های دریافتی از این ویژگی، متعلق به کمپ اسکی‌بازان و کلوب‌های دیگر بوده و هیچ‌یک نیازی به خدمات اورژانسی نداشتند.

در حال حاضر، رسیدگی به مشکلاتی که باعث می‌شود ردیاب تصادف خودرو هشدارهای نادرست را از آیفون و اپل‌واچ ارسال کند، برعهده شرکت اپل است. این اولین موردی نیست که سیستم تشخیص تصادف اپل خطای عملکردی دارد. چند هفته پیش، این فناوری پس از تشخیص اشتباه یک سفر ترن هوایی با تصادف اتومبیل، هشدارهایی را برای مقامات ارسال کرد. در نتیجه، انتظار می‌رود اپل با جزئیات و دقت بیش‌تری ویژگی حیاتی جدید آیفون ۱۴ را اصلاح کند.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *