خداحافظی با برخی محبوب‌ترین محصولات اپلاپل واچ سری 3 که سال 2017 معرفی شد، اولین پوشیدنی این شرکت با شبکه LTE بود. ساعت هوشمند اپل از نسل قبلی خود بسیار سریع‌تر بود و همچنین باتری آن برای مدت طولانی دوامش را حفظ می‌کرد.

بااین‌حال، اکنون تولید این ساعت متوقف شده است. اپل همچنین پیش از توقف تولید اپل واچ سری 3 (در کنار سری 7) تولید اپل واچ سری 4، سری 5 و سری 6 را نیز متوقف کرده بود. علاوه‌براین، در سال جاری سه اپل واچ جدید با ویژگی‌های متفاوت توسط این شرکت معرفی شدند: اپل واچ SE جدید، اپل واچ اولترا و اپل واچ سری 8.

آیفون 11 و عصر بدون پشتیبانی از 5G

آیفون 11 که سال 2019 معرفی شد، ارزان‌ترین گزینه در وب‌سایت اپل برای آیفونی با نمایشگر تقریباً بدون حاشیه بود. به‌غیراز مدل‌های آیفون SE، این دستگاه آخرین گوشی اپل با نمایشگر LCD و بدون پشتیبانی از 5G بود.

درحال‌حاضر، تمام آیفون‌های فروخته‌شده توسط این شرکت، از شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند و دارای نمایشگر OLED هستند (به‌جز SE) و یک نسخه معمولی (مینی یا پلاس) را نیز به کاربران ارائه می‌کنند.

خداحافظی اپل تی‌وی با استریم HD

Apple TV HD در سال 2015 راه‌اندازی شد و از تراشه A8 با معماری 64 بیتی استفاده می‌کرد. در طول عمر خود، این ستاپ باکس شاهد چندین تغییر در ریموت خود بود. اما پس از اینکه اپل در پایان سال 2022 یک Apple TV 4K جدید را در دو اندازه مختلف معرفی کرد، دوران 4K به‌طور کامل پایان پذیرفت.

بااین‌حال، ستاپ باکس HD همچنان از tvOS 16 پشتیبانی می‌کند. بنابراین، هرچند اپل دیگر آن را نمی‌فروشد، اما کاربرانش همچنان می‌توانند از تمام برنامه‌ها و خدمات موجود این شرکت در آن استفاده کنند.

سخت‌ترین خداحافظی: آی‌پاد بازنشسته شد

اپل همچنین در سال 2022 بالاخره با آی‌پاد تاچ خداحافظی کرد. بدون انتشار به‌روزرسانی جدیدی برای چندین سال، غول کوپرتینویی قبلاً این محصول را از فروشگاه آنلاین خود مخفی کرده بود.

اما علاوه بر صرفاً متوقف‌کردن تولید جدیدترین آی‌پاد تاچ، این شرکت، پس از گذشت بیش از 20 سال، هیچ محصول آی‌پاد دیگری را نمی‌فروشد. بنابراین، یکی از انقلابی‌ترین و مهم‌ترین دستگاه‌هایی که اپل تاکنون تولید کرده، اکنون بازنشسته شده است.

از آنجایی که اپل احتمالاً قصد دارد در سال 2023 وارد بازار تجاری جدیدی شود، باید دید که در ماه‌های آینده این شرکت با چه محصولات دیگری خداحافظی می‌کند. همچنین دستگاه‌های زیادی دیگری در طول سال 2023 توسط این شرکت معرفی خواهند شد.

5858Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *