برای اولین بار؛‌ روسیه داخل قوی‌ترین موشک اتمی‌اش را به نمایش گذاشت / عکس


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سارمات آر اس – ۲۸ را قدرتمندترین موشک قاره‌پیمای جهان است که توانایی حمل چندین کلاهک هسته‌ای را دارد. این موشک با فناوری هدف‌گیری مستقل چندگانه را می‌توان سهمگین‌ترین سلاح زرادخانه اتمی روسیه نامید.

بیشتر بخوانید: عکس | جنگنده اوکراینی که قاتل موشک‌های روسی شده

هنوز مشخص نیست که چرا روس‌ها اکنون تصمیم به رونمایی از پیلود باس این موشک بالستیک قاره‌پیما گرفته‌اند اما آنطور که در تصاویر منتشر شده آشکار است، پیلود باس موشک توانایی جا دادن ۱۴ کلاهک هسته‌ای به صورت دو دسته ۷ تایی را دارد.

برای اولین بار؛‌ روسیه بخش حساس قوی‌ترین موشک اتمی‌اش را به نمایش گذاشت / عکس

تصاویر پیلود باس این موشک بالستیک را نخستین بار دیمیتری کورنف کارشناس نظامی روس در توییتر منتشر کرد و پس از آن در رسانه‌های دیگر دست به دست شد. پیلود باس بخش بالایی موشک است که مستقیم به سیستم هدایت آن وصل است. روسیه مدعی است که موشک بالستیک قاره‌پیمای سارمات از نظر برد، سرعت و دقت هدف‌گیری در جهان بی‌نظیر است.

برای اولین بار؛‌ روسیه بخش حساس قوی‌ترین موشک اتمی‌اش را به نمایش گذاشت / عکس

سارمات آراس – ۲۸ یا شیطان ۲ موشک قاره‌پیمای استراتژیک

با نگاهی به ابعاد حیرت‌انگیز موشک سارمات می‌توان پی‌ برد که چرا کشورهای غربی به آن لقب شیطان داده‌اند. این موشک قاره‌پیمای سوخت مایع با ۳ متر قطر و ۳۵ متر طول نزدیک به ۲۲۰ تن وزن دارد.

این موشک که قرار است جایگزین موشک R-36 در زرادخانه استراتژیک روسیه شود، با بیشینه برد ۱۸۰۰۰ هزار کیلومتری با سرعت سرسام‌آور ۲۵ هزار کیلومتر در ساعت به هدف می‌رسد.

یکی از مزیت‌های سیستم‌ هدف‌گیری مستقل چندگانه کلاهک این موشک امکان مجهز شدن به سرهای جنگی طعمه است که می‌تواند برای فریب‌ دادن سیستم‌های پدافندی مورد استفاده قرار گیرد.

برای اولین بار؛‌ روسیه بخش حساس قوی‌ترین موشک اتمی‌اش را به نمایش گذاشت / عکس

این موشک از مکانیسم شلیک سرد استفاده می‌کند در زرادخانه موشکی روسیه امری معمول است. این مکانیسم باعث می‌شود که سیلوی محل استقرار موشک پس از پرتاب دوباره با سرعت قابل استفاده شود.

در روش شلیک سرد موشک توسط نیروی گازی که توسط یک ژنراتور گاز تولید می‌شود به سمت بالا شلیک شده و پس از طی مسافتی به صورت عمودی و دور شدن از محل پرتاب پیشرانش روشن می‌شود.

۵۸۵۸Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *