افشاگری جنجالی میلیاردر اوکراینی علیه ایلان ماسک و دروغ‌هایش درباره اینترنت ماهواره ای!


ایلان ماسک می‌گوید ده‌ها هزار ترمینال را بطور رایگان به اوکراین ارسال کرده و خدمات هم به صورت رایگان در اختیار شهروندان و ارتش اوکراین قرار دارد و به همین دلیل، ده‌ها میلیون دلار هزینه کرده. اما حالا بنیانگذار یک بنیاد خیریه نظامی در اوکراین این موضوع را رد کرده است.

یک فرد اوکراینی به نام «دیمکو ژلوکتنکو» که بنیانگذار بنیاد خیریه نظامی «Dzyga’s Paw» است، در یک رشته توییت ادعای ایلان ماسک مبنی بر ضرر مالی به علت ارائه خدمات در اوکراین را زیرسوال برده است.

مدیرعامل اسپیس ایکس، ایلان ماسک گفته که شرکت تحت مدیریتش تا به امروز ده‌ها میلیون دلار برای ارائه خدمات استارلینک در اوکراین هزینه کرده و پنتاگون باید ادامه هزینه‌ها را برعهده بگیرد، با این حال چند ساعت پیش ماسک از تصمیم خود صرفنظر کرد و از ادامه ارائه رایگان خدمات در اوکراین خبر داد، اما به نظر می‌رسد این خدمات رایگان نیستند.

استارلینک در اوکراین مانند کشورهای دیگر خدمات می‌دهد

به گفته ژلوکتنکو اگرچه ارائه استارلینک در اوکراین تغییر بزرگی در وضعیت ایجاد کرده و کمک بزرگی به این کشور کرده، اما ترمینال‌های اینترنت ماهواره‌ای توسط دولت‌ها یا حتی اسپیس ایکس خریداری نشده‌اند. ژلوکتنکو می‌گوید ترمینال‌ها توسط افراد داوطلب مانند خود او خریداری شده‌اند یا سربازان با هزینه شخصی‌شان آن را تهیه کرده‌اند.

افشاگری جنجالی میلیاردر اوکراینی علیه ایلان ماسک و دروغ‌هایش درباره اینترنت ماهواره ای!

به گفته ژلوکتنکو، بنیاد خیریه‌اش تا به امروز بیش از ۵۰ ترمینال استارلینک تهیه کرده و حتی هزینه ماهانه برخی از آن‌ها را می‌پردازد. این هزینه برخلاف ۱۲۰ دلار در سایر کشورها، ظاهرا در اوکراین برابر ۶۰ دلار است.

ژلوکتنکو همچنین به این موضوع اشاره کرده که بیش از ۵۰ ترمینال را از طریق وب‌سایت استارلینک در کشورهای اروپایی با قیمت ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار خریداری کرده و برای ارسال آن‌ها به اوکراین ۵۰ دلار دیگر هزینه کرده است.Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *