اعلام رسمی یک خبر مهم به مردم: آیفون ۱۴ نخرید !


بلاتکلیفی در مورد موضوع رجیستری گوشی‌های آیفون۱۴ همچنان ادامه دارد و با گذشت بیش از یک ماه از ورود این گوشی‌ها به کشور هر چند روز یک بار اخبار جدیدی درباره فعال‌سازی آن به گوش می‌رسد. درحالی‌که سامانه همتا دو روز قبل در اطلاعیه‌ای تمام گوشی‌های آیفون واردشده به کشور از رویه مسافری را قاچاق خوانده و درباره خودداری از خرید و فروش این کالا به واحدهای صنفی هشدار داده بود، حالا گمرک اعلام کرده است که واردات مسافری آیفون۱۴ قاچاق محسوب نمی‌شود. ایسنا درباره این موضوع به نقل از گمرک نوشته است: براساس مقررات صادرات و واردات، هر مسافر می‌تواند در سال یک تلفن همراه وارد کشور کند و این نحوه ورود قاچاق محسوب نمی‌شود.

خبر بد برای خریداران آیفون 14 | فعلا رجیستر نمی‌شوند!

البته گمرک درباره موضوع رجیستر کردن توضیح مشخصی ارائه نکرده و صرفاً اعلام کرده است که «فعال‌سازی تلفن همراهی که از این طریق وارد کشور شده است، در حوزه گمرک نیست و طبق قوانین مسافر باید در ابتدا حقوق و عوارض گمرکی را پرداخت کند که فعلاً این گزینه در سامانه مربوطه فعال نشده است.» در ذکر علت عدم فعال‌سازی نیز به این نکته اشاره شده است که هرچند گوشی‌های آیفون۱۴ واردشده به شیوه مسافری قاچاق نیستند و از این لحاظ منع قانونی ندارند اما «امکان پرداخت حقوق و عوارض گمرکی برای مسافر وجود ندارد به همین دلیل براساس مصوبات کمیته رجیستری تلفن همراه، امکان فعال‌سازی نیز وجود ندارد.»

بااین‌حال همچنان این پرسش که چرا امکان پرداخت حقوق و عوارض گمرکی وجود ندارد، بدون پاسخ مانده است. همچنین، هیچ نهادی تاکنون توضیحی درباره زمان برطرف شدن این مشکل و امکان رجیستری آیفون۱۴ ارائه نکرده است.

۲۲۷۲۲۷Source link

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *